Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kredittúllépés két kérdés?

Kredittúllépés két kérdés?

Figyelt kérdés

ugye a kredittúllépés az mikor az egyetem által biztosított tanegységfelvételre szánt kredit mennyiséget átlépi az ember

na én átléptem és két dolgot nem értek

1) az egyetem oldalán hol azt írják ezt minden félévben ellenőrzik és a félév végén ha kell kivetik a szükséges összeget, hol azt írják hogy a végösszeget a záróvizsga előtt kell befizetni - most melyik? habár én már 1 éve túlléptem és eddig egy félév végén sem kaptam kivetést

2) az egyetem oldalán azt írják, hogy kreditenként az éves hallgatói normatíva hatvanad részét kell befizetni, azaz (ahogy ott van írva jelen pillanatban) kreditenként 4300 forintot

de úgy tudom 2017-ben a hallgatói normatíva 119000 forint volt, annak a hatvanad része meg alig 2000 forint - most én értettem félre valamit vagy ennyire ingadozhat ez az összeg?



2018. jan. 17. 00:19
 1/5 A kérdező kommentje:
na közben visszaolvastam korábbi e-maileket a titkárral, anno azt írta hogy kivetni akkor vetik ki ha a hallgató már átlépte a felvett 180 kreditet
2018. jan. 17. 00:48
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Csak akkor fizetsz, ha már túllépted a 180-at, dev an ez a plusz 10%-os teljesítés, tehát összesen 198 kredited van államilag finanszírozva.

Melyik egyetemről van szó? Nálunk (ELTE) eddig maximalizálva van a hallgató által befizethető féléves összekredittúlépés esetén. Szerintem a saját szakod önköltséges félév díját jelenti a normatív összeg. Karon belül teljeséggel azonosak a szabályzatok, de lehet szakra lebontva ez változó.

2018. jan. 17. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elte btk

[link]

[link]

Én ezekből vettem le hogy a normatíva alapján számolják ki

Illetve az oldalon azt irjak félévente vetik ki, a pdf-ben az áll államvizsga előtt kell befizetni (de mondom tavaly azt irta a titkar felevente vetik ki a 198 kredit felvetele utan)

Maximalizált összeg alatt mit értesz? Hogy 1 kredit után mennyit kell befizetni? Mert a túllépésnek nincs felső határa, ha 201 kreditet vett fel az ember a képzés alatt akkor 3 kreditnyit kell befizetnie, ha 248 kreditet vett fel akkor 50 kreditnyit kell befizetnie

2018. jan. 17. 02:30
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk SZTE-n a képzés végén kellett kifizetni, az összeg meg benne volt a szabályzatban, googlebe megtalálható, nálunk 3000 ft volt kreditenként
2018. jan. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

mondjuk annak több értelme van hogy képzés végén vetik ki mint ez hogy minden félévben miután az ember már felvett több mint 198 kreditet

lehet hülyén hangzik de így mi van ha kétszer vetik ki ugyanazt az összeget?

mmint mondjuk 10 kredites túllépésem van, kivetik, befizetem. következő félévben elbukok egy 3 kredites targyat és 3 kredit helyett 13 kreditre vetik ki

2018. jan. 17. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!