Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemre erdemes...

Milyen egyetemre erdemes jelentkeznem, ha anglisztikat es germanisztikat szeretnek tanulni?

Figyelt kérdés

rengeteg egyetemet atbogarasztam mar. az ELTE nagy plusz pont, hogy ennyi szakjuk van, de Budapesten a kollegiumok es a megelhetes szerintem nagyon draga...es veszelyes varos is nem kicsit.


Debrecen olyan atlagos, de nem volt tul erdekes, pedig voltam nyilt napon, de aki esetleg ott tanul meggyozhet sz ellentetjerol, szivesen hallgatnek tapasztalatokrol.


Miskolcra is szivesen mennek, ott a kornyezet es az egyetemi elet jonak tunik, de nem tudom, mennyire szinvonalasak a nyelvi karok. raadasul valamelyik evben lattam, hogy nem is indult germanisztika...


akik ilyesmiket tanulnak, mit ajanlotok? esetleg tapasztalatok?



2018. jan. 17. 18:12
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
15%

#9 #10 egy-két naponta feljövök, és mivel ez az egyetlen téma amihez hozzászóltam a héten, ezért újra itt kötök ki. Amúgy is csak az oktatás fül alatti kérdéseket nézem gyakorin. Szóval végülis igazad van. :P


Szerintem egy huszonéves, több kontinensen zajló doktori kutatással és 5 év nemzetközi fejlesztés munkatapasztalattal, külföldi egyetemi oktatói tapasztalattal van némi rálátásom a világ dolgaira. Mentorálok is Z generációs, ambiciózusabb középiskolásokat karrierválasztásban. De a személy tök mindegy (ezért jó lenne, ha nem személyeskednél), az érvek számítanak, és ilyet te nem mutattál fel az enyémekkel szemben. Várom hogy valaki olyat mondjon, ami alátámasztaná hogy egy lófaszisztika szak jó választás 2018-ban, de csak downvote-ot kapok, gondolom isztikás diákoktól, ami elég béna, de hát úgy tűnik ennyire futja.

2018. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
96%

Na hát itt “társadalmi mérnökggazdászkénr” kérem tudni lehet ám mindent. “isztikán” végeztem az első diplomám, majd elmentem NTre. BTKs koromban beszéltem angolul, olaszul és oroszul egy keveset, BTKs éveim alatt pedig a svédet és az oroszt felsőfokra vittem hála a “szlavISZTIKÁnakés a “skandinavISZTIKÁnak”, és szerencsére rengeteg erasmusos diák miatt szépen fejlődött az angolom is, és szabad krediteknek olasz nyelvű órákat vettem fel. Fe nyilván én voltama nyomorék gondolom, sőt latinbólis nagyon jó alapokat kaptam!:)

Igen elmentem NTre nemzetközi tanulmányok), mikor utolsó éves voltam BTKn és bírtam egyszerre a 2 szakot , és igen utána lett egy fordító-tolmács diplomám, az NT csak azért kellett hozzá hogy szakosodáskor legyen fogalmam a dolgokról. :) Azóta itt vagyok mellette megtanultam 2 másik nyelvet, és egy percig se bántam meg a BTKt.:) Elárulokmagunkról egy nagy titkot. A fele btks hallgató nemazért hagyja ott a sulit mert hülye vagy mert nincs értelme, hanem mert nyelveket beszélnek és a multik kapkodnak értük :) Az én évfolyamom 33 fővel indultunk, 3 év múlva a diplomaosztónnemvoltunk ennyien skandisok. Hogy miért? Azért mert a multik 320 nettó kezdőt ajánlanak a nyelvessknek .:) szapulni egyszerű, de hidd el mikor az 5.nyelvből is megkapod a felsőfokúdat egy nagyon jó érzés a BTK tökéletes alapot nyújtott. Azóta tolmácsként dolgozom, és nagyon rosszul hiszed hogy ezek az appok kelleni fognak.:) múltkor egy jogi per miatt utaztam Olaszországba tolmácskodni , ott is valaki megjegyezte hogyugyan miért nem ilyen élőszó fordítókat akarnak használni és meg is mondták hogy SOHA NEM FOGNAK bízni benne.:) algoritmusok... kérlek. Most soroljam tovább hány előnye volt a BTKnak?:) szapuld egyébként nyugodtan, mert van aki ebben leli örömét elfogadom. Egyébként elgondolkoztam hogy 18 éves egyetemre kerültél tegyük fel, két BA meg egy MA az 3+3+2= az 8 szóval minimum 26 éves vagy de ebben éled ki a komplexusod vagy nem tudom, mindenesetre vicces :D begyöpösödött szűk látókörű marha vagy te is aki azt hiszi a mérnökök az istenek de a másodfokú egyenletet már nem mondják el. :) Kérlek azért mert mérnök, és oda matek kell meg fizika nem lesz jobb a BTKnál. A btk másban erős mint a te egyetemed de a hülye csőlátásodtól nem vagy hajlandó észrevenni. Nem a kommunizmusban élünk kéremszépen hogy mindenkinek egy véleményt kell osztani és csak az a jó amit én mondok. Barbárság. De egyébként pont ezért utáltam meg kapásból aBMEseket pl. Azt hiszik a császárok mert konyítanak a matekhoz. De emlékszem én arra azért mikor a Corvinussal együtt barbárul viselkednek mert egy poénos versenyen nem tudnak veszíteni.:) De szép. Nézd cssak le amásikat meg használd a kis kínai fordítodat és majd remélem egyszer véletlen összefutunk az életben hogy pofán törölhessem az egoista fejed :)

2018. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
96%
9 és 10-es válaszoló vagyok. Várhatod az érveket, de se kedvem se energiám ilyen vitákba bocsátkozni veled, hiszen eltérő a véleményünk ezzel a dologgal kapcsolatban, felesleges is lenne. Mindenesetre az, hogy lófaszisztikázod a nyelvszakokat csak téged minősít, legyen akármennyi év kutatói vagy munkatapasztalatod...én erősen javasolnék valamilyen személyiségfejlesztő tréninget is, mert ezzel a hozzáállással lehet akárhány doktorid, az életben egy nagy 0 leszel. Nem azzal van a baj, hogy véleményed szerint nem sokat érnek ezek a szakok és nehéz velük elhelyezkedni, hanem az amilyen nagyképűen, fellengzősen nyilatkozol minderről, mindeközben magadat a mennyekig magasztalva, lebegtetve a nem tudom hány doktorid, meg kutatói munkád, meg mentorságodat. Őszintén sajnálom azokat, akiket te mentorálsz :) Még egyszer hangsúlyozom: nem lehet mindenki mérnök, közgazdász, informatikus. Vagy szerinted mindenki ezeket a pályákat válassza, még akkor is ha fikarcnyi affinitása sincs az adott területekhez? Egy biztos, a fenti megnyilvánulásaiddal az hagyján hogy az összes "isztikán" végzett egyetemistát mélységesen lenézed, de még az ott oktató adjunktusok, docensek, egyetemi tanárok munkáját is semmibe veszed. Lehet egy szakról azt gondolni, hogy nem ér annyit mint egy másik, de lehet azt kulturáltan, szerényen is tenni, az ott végzett hallgatókat, az ott tanító tanárokat tiszteletben tartva. Kár, hogy a sok egyetemi papír mit sem ér majd a való életben egy ilyen attitűddel párosulva :)
2018. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat, nem gondoltam volna, hogy ennyi érkezik, pláne ilyen terjedelemben. mindenkit felpontoztam, még az isztikást is, elvégre van, amiben igaza van. egy gazdasági, gyakorlat-orientált pálya nyilván a lehető legjobb választás, ezt lássuk be, és nyelveket tanulni nem csak szakokon lehet. jómagam is beszélek eddig két nyelvet c1 illetve b2 szinten, ugye az angolt és a németet.


ha jó lennék matekból, vagy bármilyen természettudományi tárgyból nyilván gondolkodás nélkül én is gazdaságira mennék vagy TTK-ra, de sajnos nem így van. talán az egyetlen erényeim a nyelvek és szeretem azt hinni, hogy jó a fogalmazáskészségem, ezért is döntöttem amellett, hogy fordító vagy tolmács szeretnék lenni. csak még azt nem tudom, mely nyelveken. szívesen csinálnék egyszerre két szakot, de az államilag támogatott félévek száma pont lefogyna velük, szóval nem maradna mesterre. így marad az egy fő szak+minor(ok)+szakokon kívüli nyelvtanulás. és igen, valóban nagyon jó érzés a különböző nyelveket a kezedben tartani, használni is valamire és vele együtt az adott ország kultúráját is megismerni.


a főszakon/minoron kívüli nyelvtanulásról is szeretnék kérdezni, ha valaki ért hozzá esetleg:mennyire színvonalas? vagy egy nyelvet, amit újonnan szeretnék megtanulni, kapásból érdemes lenne felvenni egy minornak(pl szlavisztika, skandinavisztika). angolul úgyis mindenki tud, és használom is, így még nem vagyok benne biztos, hogy felveszem, mint szakot végül is és akkor lenne hely másnak. (német-orosz-plusz valami)

.

2018. jan. 20. 18:29
 15/30 anonim ***** válasza:
30%
Kerdezo! Ha 2 szakot egyszerre csinalsz az 1 allami felevnek minosul ! :)
2018. jan. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%

#12 köszi, hogy ezeket leírtad, örülök, hogy neked bejött. Érdekes amit mondasz, mert az hogy a fele évfolyam lelép épp az én állításomat támasztja alá, miszerint a szaknak nincs gyakorlati értelme, és elég lett volna nyelvet tanulni a multis dobozban dolgozós álomállásokhoz. Az, hogy erre a többség csak közben jön rá, amit én már itt leírtam a kérdezőnek, nyilván időpocséklás a részükről, tehát továbbra is tartom a véleményem miszerint isztikára menni önsorsrontás, és többre megy az ember ha csak a nyelvet tanulja intenzíven, vagy kiköltözik külföldre egy időre, így gyorsabban és olcsóbban eléri a célját. Nincs két BA-m és egy MA-m, nem tudom ezeket honnan vetted. 1 BSc, MSc, PhD, és kb. 5 év tapasztalat nemzetközi kutatás, diplomácia és projekt menedzsment területén.

Sehol nem írtam, hogy mérnökként dolgoznék, vagy hogy a mérnökit ajánlanám bárkinek nyelvszak helyett, hűtsd le a kisebbségi komplexusod :D Örölök, hogy barbársággal vádolsz mert kifogásolni merem a szakodat, aztán a végére már veréssel és fizikai aggresszióval fenyegetsz, teljes önparódia vagy. :D


ui: chatre, szakmai e-mailezésre már teljesen jók az automata fordító programok kínaival is (WeChat pl), ottani megbeszélésekre/interjúkra azért még én is hívni szoktam egy tolmácsot, jelenleg egy interpreter mesterhallgatóval dolgozom, aki nagyon ügyes és megbízható, nagyon megszerettem. De ahogy az AI alapú hangfelismerés és hangalkotás fejlődik, én tényleg kb. 5 évet adok a tolmács szakmának, és ezt nem támadásból mondom.


#13 Az élet azt igazolja, hogy mégiscsak bejön. De ha az ismételt személyeskedésedre ezt bizonyítandó leírnám, hogy mit csinálok, azt megint felvágásnak tartanád. Ha elküldöd a LinkedIn-ed, bejelöllek, és meggyőződhetsz róla.

Továbbra sem javasoltam senkinek (még mindig szavakat adsz a számba) hogy azt tanulja amit én (mérnök, közgazdász, stb), hanem csak azt, hogy az isztikánál bármi, még egy OKJ-s tanfolyam is jobb, és az isztikával töltött idő teljes időpazarlás szerintem.

2018. jan. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
10%

Kérdező: köszi, hogy legalább te értelmesen reagálsz a beszélgetésre, úgy tűnik már csak ezért sem illenél a hisztis isztikások közé.

Millió szak van amihez nincs szükséged természettudományra és matekra (pl. kommunikáció, marketing, menedzsment, HR, szociológia, international relations, stb stb) böngéssz és gondolkodj még ezeken is, mert mindnek sokkal több értelme van. És hidd el, mellette marad BŐVEN időd nyelveket is tanulni. Két alapszakot csinálni szintén időpazarlás, akkor már két mestert csinálj inkább, de leginkább azt se.

2018. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
96%
Huszonévesen 3 szak ( ba, mester, phd) apukám mennyit számoltál erre? 3+2+2=6 meg volt 5 èvnyi kutatómunkád sőt úgy írsz mintha te tizenéves tapasztalattal rendelkeznél bármiben is! :) Annyira könnyen le tudtok szólni valamit amihez nem konyítotok semmit, mikor nrm csak nyelvet tanultok a btkn, hanem minden egyéb mást is de gondolom ezt már magas felfogni, hogy történelemtől kezdve, földrajzon át, mindent tanultok , sz adott nyelven.:) azt hiszitek sétagalopp megtanulni :D nem volt sosem sétagalopp sem az oroszt sem a svédet felsőfokra hoznom, az angol volt egyedül könnyű a mindennapi életben. Érdekes, van SOTEs ismerősöm, és ő annó is megmondta hogy irigyli a nyelvszakosokat. Nem azért mert negyedannyi dolguk lenne, hanem mert őt is érdeklik a nyelvek az orvosi mellett, de sajnos nincs hozzá érzéke. Azt hiszitek a nagyvilágba nem kellenek nyelvek. Jósolhatsz te 5 évet a fordító-tolmács szaknak, de megnyugtatlak ez a szakma sosem fog elvészni. Ha nyelveket tudsz akkor nyert ügyed vam. Építőiparban vagyok jelenleg tolmács, de kíváncsi leszek hogy 5 év múlva az építésvezető hoy magyarázza majd el a darusnak egy appon oeresztül, hogy mi merre legyen, vagy éppen a siló tetején lévő munkásoknak mivel ad utasítást, ha netán közbejön valami. De rendben. Legyen igazad :D sz*r senkik vagyunk mrt BTKs diplomám is van :D nyílván...:D vicc vagy és egyszerűen felmegy bennem a pumpa tőled. Nem tudom kinek képzeled magad, de az arcodból nagyon vissza kéne venni .;) ezt a beszélgetést nem vagyok hajlandó tovább folytatni, mert ez már cirkusz
2018. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
17-es válaszra: kommunikáció, szociológia??? komolyan ezeket ajánlod a kérdezőnek?? :D szerintem te vagy egy önparódia inkább, beszélsz itt önsorsrontásról, erre a legbüfébb szakokat sorolod fel a kérdezőnek, egy vicc vagy :D Hát ezerszer inkább egy isztika, mint ezek :D Illetve bármely OKJ-s képzés többet ér az isztikánál? Hát én komolyan kezdem azt hinni, hogy valójában neked is csak egy OKJ-s papírod van, és ez az egész egy kamu amit itt előadsz, mert ilyet egy mester illetve Phd diplomával rendelkező ember még viccből sem mondhat :)
2018. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

az ilyen kommunikációs szakok meg a szociológia szerintem sem érnek sokat, hazánkban legalábbis 100%, hogy nem. bár a szociológia mondjuk érdekes, sőt, én kötelező tantárggyá tenném közép-oktatásban a pszichológiával együtt, egyesekre ráférne.


az információs-digitalizált társadalmunk miatt valóban egyre több az úgynevezett robotosított/automatizált szakma, pl mint a fordító programok is, de ez csak egy példa, ennyi erővel bármire rá lehetne mondani, hogy a gépek maguktól is el fogják végezni a jövőben:igazságszolgáltatás, kresz, grafika, programozás, a minap láttam egy dokufilmet az algoritmusokról. de ennyi erővel senki nem tanulna semmi ilyesmit és mindenki visszatérhetne a mezőgazdasághoz meg a lótenyésztéshez, vagy bármi :'D és én még mindig nagyon fontos szempontnak tartom, hogy ki mit szeret igazán és a személyiséget is. én egy rettentően introvertált személyiség vagyok, nyilván nem kommunikációs-vezetőnek vagy menedzsernek fogok menni. szerintem számos területből ki lehet hozni a legtöbbet, a tehetség és a hozzáállás nagyon fontos szempont, na meg a kapcsolatok. egyébként én már nagyjából eldöntöttem, mire is jelentkezek végül. ráadásul a változtatás opciója mindig fennáll. de reméljük, hasznos lesz ez a mini-argument majd valakinek, aki épp hasonló témában keres válaszokat ;)

2018. jan. 21. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!