Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanar megteheti hogy azert...

A tanar megteheti hogy azert tanacsol el az iskolabol mert 'tul okos' vagyok?

Figyelt kérdés
Szoval a legtobb oran alig figyelek, legtöbbször alszok, rajzolok, telefonozok, nem is mindig jegyzetelek. Mégis a jegyeim az osztalytarsaimékhoz kepest eleg jók (nem allok bukasra semmiből, kettesem nincs, lesz kb 3 3asom felevkor). Par napja panaszkodott az ofom hogy a tobbi tanart ez nagyon idegesiti hogy nem figyelek megis ennyire jok a jegyeim (nem szoktam puskazni), és hogy en lathatólag unatkozom ami vegulis igaz. Aztmondta hogy ez nem a megfelelo iskola nekem, de en nem akarok elmenni. Megteheti hogy ezert "kirug"? 9. osztaly gimnazium Bekescsaban
2018. jan. 17. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy idegesíti őket, ha nem figyelsz meg alszol. Ha ezt nem érted, akkor nem túl okos, hanem túl buta vagy. De ha mondjuk egy erősebb egyetemre akrsz bekerülni, akkor ezek a hármasok meg ez az energiabefektetés kevés lesz.
2018. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

nem azért tanácsol el mert túl okos vagy, hanem mert lusta, neveletlen és figyelemzavaros. De még ezekért sem tanácsolhat el, maximum javasolhatja neked, hogy máshol jobban éreznéd magad.

Egyébként pedig sok eszed azért nincs, mert ahelyett hogy valami értelmesre használnád az agyi képességeidet, vegetálsz mint egy zombi. Az értelmes korodbeli diákok meg országos versenyeken indulnak, 3-4 nyelven tanulnak, külföldre mennek tanulmányi utakra, nyáron meg mondjuk eltöltenek pár hetet oxfordban. Te meg túrod az orrod és a minimumot célzod meg. "Túl okos" persze.

2018. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
felvetelikor 7. felevig tanultam mint allat meglett a 4,7es átlagom, az alvast meg ugy ertem hogy pl egy matek orat nem vegigalszok hanem mondjuk egy feladatsorra kapunk 10 percet en azzal kb fel perc alatt kesz vagyok amig a tobbiek szerencsetlenkednek, addig en nyugodtan lehajthatom a fejem es pihenhetek ha ugysincs mas csinalni valom
2018. jan. 17. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem hiszem hogy túl okos lennél hármasokkal. Inkább túl sokat gondolsz magadról.
2018. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
De miért nem szeretnél egy erősebb gimnáziumba menni? Az érettségire való felkészítést a tanár az átlag tanulóhoz méri. Akkor meg nagy hátrányban van az, aki csak unatkozott az órán.
2018. jan. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
javaslom, hogy lépj túl az iskola elvárásain, és fejleszd magad. Csinálj kurzusokat edx-en vagy coursera-n, jelentkezz a Milestone Institute programjára, vagy hasonló tehetséggondozókhhoz, ahol hozzád mért feladatokat, mentort, stb. kapsz, és többet ki tudsz hozni a gimis éveidből. Ha kell infó, írj rám.
2018. jan. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy a tanárod jót akar neked, csak te félreérted. Ha valóban ennyire jobb vagy a többieknél, akkor tényleg egy nehezebb iskolában lenne a helyed, ahol sokkal magasabb szinten tudnának foglalkozni veled és így lesz kihívás neked is. Az ellustulással az a baj, hogy később meg fogod szívni, mert hozzászoksz és túlértékeled magadat.
2018. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Vicc
2018. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!