Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha meggondoltam magam a...

Ha meggondoltam magam a tanulmányaimat illetően, hagyjam ott az egyetemet és koncentráljak a másikra, vagy fejezzem ezt be?

Figyelt kérdés

Nem szeretek félbehagyni semmit, de a szakot, amin most vagyok, nem nagyon szeretem és most jöttem rá, hogy mit akarok igazából. Mivel a mostani szakom jelentősen eltér ettől, elég drasztikus váltás, a szüleimnek meg sem mondtam még, eleve még előbb újra kell érettségiznem, de nagyon motiváltnak érzem magam.

Csak ugye közben itt az aktuális szakom, az aktuális egyetemmel. Még csak elsős vagyok, szóval ahhoz, hogy kijárjam, még 2 év kellene és nagyon nem tudom, hogy akkor előbb vigyem-e ezt végig és utána kezdjek bele az új egyetembe vagy ezt hagyjam csak úgy.


Egyébként ez a szak elég last minute volt, pótfelvételivel jelentkeztem rá, mert a rendes jelentkezéskor még nem tudtam eldönteni, hogy mit akarok csinálni és úgy voltam vele, hogy 1 évet dolgozok és megpróbálom kideríteni, mit szeretnék csinálni az életemmel, csakhogy időközben elég nagy nyomás nehezedett rám. Az érettségi után elég elveszettnek éreztem magam, a nyaram sem telt jól,abban a tudatban, hogy nem volt előttem semmi terv, azon kívül, hogy majd dolgozok, szóval augusztusban beadtam a jelentkezésem egy gazdasági szakra, ami akkor úgy tűnt, hogy biztos jó lesz, meg láttam, hogy jól keresnek az ezen a szakon végzettek, de annyira nem bír motiválni ez a szak, így, hogy túl vagyok az 1. féléven. Szóval mivel pótfelvis vagyok, nem államin tanulok, hanem önköltségesen - ezt csak azért akartam leírni, mert akkor így nem él az, hogy amíg ezt a sulit csinálom, fogynak az államis féléveim.



2018. jan. 17. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ezt, ha nem szereted. Gazdasági területen amúgy is nagy a verseny, ha nem vagy motivált, nincs értelme pazarolnod az időd és pénzed rá...
2018. jan. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd ott a szakot, hanem passziváltass egy félévet, amíg készülsz a másik szakra(gondolom kell ahhoz valamiből érettségizni még pluszba?), és ha felvesznek a másikra, akkor kiiratkozol az elsőből. Ha nem vesznek fel, akkor folytathatod ezt, vagy megpróbálod jövőre is a másikat.
2018. jan. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen kizárt, hogy ezt folytatod, iratkozz ki. Ha benne van a pakliban, hogy a másikra nem vesznek fel, vagy hogy ezt viszed tovább, passziváltass inkább.

Ha másodikos lennél, túl a tárgyaid emberesebb részén, azt mondom, most már fejezd be, de így más a helyzet.


Lényeg, hogy kezdj el készülni az érettségire és ne a kövi féléves tárgyakkal bajlódj, ha komolyan gondolod a váltást. Van, amikor tudni kell elengedni dolgokat, szerintem ez pont egy ilyen helyzet.

2018. jan. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd a francba! Egyszerűen csak ne iratkozz be, ne aktiváltasd magad tavaszi félévre!

Jelentkezz az áhított másik szakra és kezdj el foglalkozni az érettségivel!

sok sikert!

2018. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Haha!

Szia sorstárs!:D

Ugyanebben a cipoben jarok/jartam.

En japan szakrol jelenkezet most valami teljesen masra(gyogyszeresz vagy allatorvosi, meg nem vagyok biztos).

Szerintem valts, ha nem szereted. A szuleid biztosan megertik majd. Viszont az ujraerettsegizes(ertsd: kiegeszito erettsegi) eleg magy penzbe faj. Nekem 70 rongy volt a ket emelt... A kozep valamivel olcsobb, 20-25 korul. Ez meg igy is nagyon sok.

Sokat gondolkodtam, aztan rajottem, meg nem keso a valtas.

Japanul lassan felsofokon beszelek. Viszont japan szak mellett nem tudtam volna azzal foglalkozni amit igazan szeretnek. A japannal viszont tudok allato., ill. Gyogyszeresz szak elvegzese kozben.

Szal nekem ez ilyen 🐵

En tamogatlak!

Lepd meg❗ meg most lehet ilyeszto, de kesobb annyira jo erzes lesz...

2018. febr. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!