Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a tegnap...

Mi a véleményetek a tegnap íratott középiskolai felvételiről?

Figyelt kérdés
2018. jan. 21. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyar nem felvetelihez volt melto,nagyon egyszeru volt,a full hulyeknek is siman meglesz a 40 pont...ezt viszont egy nehez matekkal kompenzaltak,aminek semmi ertelme sincsen. Ket ismeretlenes egyenlet kellett az egyik feladat megoldasahoz elvileg, felveteli utan mondta a tanar ali bent volt.(10.-es tananyag)
2018. jan. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kellett egyikhez sem egyenletrendszer. De ha valakinek nagyon "kézreáll" valamilyen matematikai módszer, akkor hajlamos azt a feladatot is azzal megoldani, ami elemi módszerekkel is megoldható lenne.


Amikor pl. vektorok bázistranszormációit gyakoroltuk egyetemen orrba-szájba, akkor öcsém klasszikus elemista matekpéldájára is rögtön úgy láttam meg a megoldást. (Egy farmon tyúkok és nyulak élnek, a fejek száma A, a lábak száma B, hány tyúk és hány nyúl van. Nekem az ugrott be, hogy az ortonormált fej-láb koordinátarendszerben (A,B) koordinátájú farmvektort transzormáljuk át az (1,2) tyúkvektorra és az (1,4) nyúlvektorra, mint bázisokra, és már meg is van az eredmény. Öcsém mondta, hogy egyrészt ő kitalálta a választ próbálgatással, ami ugyanaz, ami nekem kijött, de egyenletrendszerrel kellene megoldani, mert most azt tanulják :)


Úgy általában amúgy az a véleményem, hogy majdnem mindegy: nem jó dolgozatot kell írni, csak a többieknél jobbat. Ha nehéz, mindenkinek nehéz, ha könnyű, mindenkinek könnyű.

A sok jótanuló megszokta, hogy neki 90% feletti szokott lenni a dolgozata, aztán azt hiszi valami baj van azzal, hogy most nem. Pedig csak annyi van, hogy ez nem egy témazáró, hanem egy felvételi, ahol "szórni kell a mezőnyt". Ha mindenkinek 100% lenne, újra kellene írni, mert nem lehetne megállapítani a sorrendet.

2018. jan. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első melyikre gondolsz? mert én nem most felvételiztem, de átfutva a feladatokat egyik se tűnik túl nehéznek (matek).
2018. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!