Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ponttól hívnak be az...

Hány ponttól hívnak be az alábbi iskolákban szóbelire, illetve mennyire van esélyem a felvételre? Milyen szinten érettségiznek le a diákok?

Figyelt kérdés
Mindenképpen biológia-kémia szakra mennék, mivel a matek felvételim nem lett túl jó, inkább középerős, és közepes gimnáziumokba, bár a Berzsenyit is megpróbáljuk hátha. Alábbi iskolákról lenne szó: Szinyei Merse Pál Gimnázium, Leövey Klára Gimnázium, Nagy László Gimnázium, Szent László Gimnázium, II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, József Attila Gimnázium, Teleki Blanka Gimnázium, illetve Berzsenyi Dániel Gimnázium, és Apáczai. Kb, 70 feletti írásbelit írtam, kitűnő vagyok. Tisztában vagyok vele, hogy a Berzsenyibe és Apáczaiba való bekerülésre igen kevés az esély, így inkább a többi érdekelne. Bárkinek bármi infója van velük kapcsolatban, kérem jelezze, köszönöm!

2018. jan. 21. 18:47
1 2 3
 1/21 timiandi ***** válasza:
100%
Sya. Annyit mondhatok, hogy szerintem a Teleki Blanka simán megvan. A József Attilába tavaly 118 pont kellett, hogy behívjanak szóbelizni, szóval szerintem simán behivnának. Szerintem még a Berzsenyi sem vészes, főleg abból kiindulva, hogy a legtöbb ember ( köztük én is ) kb. 60 pontra írták meg a felvételit, mert a magyar jó lett, de a matekot sokak elrontották.
2018. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szia! nagyon szépen köszönöm a választ, tavaly a Berzsenyibe is 118 ponttól hívtak :)
2018. jan. 22. 14:50
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha kitűnő vagy, akkor az a Leöveyben 50 pont+a legalább 70 pontod az min 120 és ez sok tagozaton már akár a szóbeli mentességre is elég:)

Szerintem ez sima ügy lesz, a Teleki kb hasonló szintű, oda is tuti behívnak.

Színyei kicsit gyengébb, de azért nem rossz, a Nagy László pár éve elég vicces volt, mikor az osztálytársamat 52 ponttal az elsők között vették fel. Ez nekem nem túl pozitív ezzel a sulival kapcsolatban:/

Rákóczit és József Attilát sajnos nem ismerem.

A Szent László, Apáczai és a Berzsenyi nem éppen gyenge iskolák (mindegyik toplistás asszem), de szerintem behívhatnak és ha jól szóbelizel, simán be is kerülhetsz.

Drukkolok:) ja és nagyon ügyes vagy, 70+ pont igen szép teljesítmény.

2018. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönök mindent, Apáczai felejtős, főleg, mert inkább a matekot részesítik előnyben, és a hozott pontok csak 10 pontot érnek maximum.

2018. jan. 22. 16:11
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

A József Attilába tavaly 118 ponttól hívtak be, minimum 70 pontos írásbelivel simán behívnak, de nagy a túljelentkezés, tavaly dőlt meg ez a "rekord", 1305-en jelentkeztek. 60% esélyed van a felvételre, mert sokan nem az első helyre jelölik, úgyhogy menni fog:)

Egy Jóskás

2018. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, annyira lennék még kíváncsi, hogy közösségileg milyen?
2018. jan. 22. 18:57
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem ezek közül mindegyikbe bejutsz kivéve az Apáczai.

Ez az év viszonylag nehéz volt.

Én a helyedben a Móriczot is megpróbálnám.-(a Rákóczi mellett van)

2018. jan. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha kitűnő vagy, mindenképpen próbáld meg a Szent Lászlót,és a Löveyt. Nem érvelnék hosszasan mellettük, annyi, hogy mind a két helyen színvonalas oktatásban részesülhetsz, és a középerős kategória csúcsa mind a kettő. Sok szerencsét a felvételihez!
2018. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A Rákóczi is messzebb van már a lakhelyemtől, a Móricz meg pláne, csak ezért nem jelölöm meg, de köszönöm, hogy felvetetted.
2018. jan. 23. 17:16
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Szerintem az Apáczai kivételével mindenhova van esélyed, de a Berzsóban és a Szent Laciban a szóbelit akkor meg kéne nyomnod:)

2018. jan. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!