Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ponttól hívnak be az...

Hány ponttól hívnak be az alábbi iskolákban szóbelire, illetve mennyire van esélyem a felvételre? Milyen szinten érettségiznek le a diákok?

Figyelt kérdés
Mindenképpen biológia-kémia szakra mennék, mivel a matek felvételim nem lett túl jó, inkább középerős, és közepes gimnáziumokba, bár a Berzsenyit is megpróbáljuk hátha. Alábbi iskolákról lenne szó: Szinyei Merse Pál Gimnázium, Leövey Klára Gimnázium, Nagy László Gimnázium, Szent László Gimnázium, II. Rákóczi Ferenc Gimnázium, József Attila Gimnázium, Teleki Blanka Gimnázium, illetve Berzsenyi Dániel Gimnázium, és Apáczai. Kb, 70 feletti írásbelit írtam, kitűnő vagyok. Tisztában vagyok vele, hogy a Berzsenyibe és Apáczaiba való bekerülésre igen kevés az esély, így inkább a többi érdekelne. Bárkinek bármi infója van velük kapcsolatban, kérem jelezze, köszönöm!

2018. jan. 21. 18:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ, amint pontos pontszámot tudok, leírom. Tisztában vagyok vele, hogy majdnem tökéletes szóbelit kell csinálnom, abban bízok, hogy a kémia hallatán mindenki elretten ezektől a szakoktól, tagozatoktól, mert inkább sima biológiára mennek. Ezenkívül beírok még két olyan iskolát, amihez nem kell szóbeli.
2018. jan. 23. 19:11
 12/21 A kérdező kommentje:
Végül 80 pontot írtam, +2 pontot bírálnak, amiből egyet majdnem biztos, hogy nem adnak meg, de egy próbát megér.
2018. febr. 3. 20:27
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, ez nagyon jó! 

Itt maximum az Apáczai és a Berzsenyi okozhat gondot, a többi biztosan megvan. De még az előbbi kettő is magasan esélyes szerintem, ha jól szóbelizel. És biztos vagyok benne, hogy ilyen képességekkel jó helyed is lenne bennük :) a Nagy Lászlót, Színyeit és Rákóczit meg hagyd, messze nem olyan erősek. A Leövey, JAG és Teleki kb a közepes szintnek megfelelő, de neked abszolút nem lenne túlzás az Apáczai, Berzsenyi vagy a Szent László sem.

2018. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végül ezek lettek megjelölve:Szinyei Merse Pál Gimnázium (biológia-kémia), Szent László Gimnázium (emelt angol, nyek-biosz-kémia), II. Rákóczi Ferenc Gimnázium (biológia), József Attila Gimnázium (biológia), Teleki Blanka Gimnázium (biosz-kémia), illetve Berzsenyi Dániel Gimnázium (minden tagozat kivéve fizika és spec matek), Veres Péter Gimnázium (általános), Óbudai Gimnázium (emelt angol, matek-töri-idegen nyelv), Árpád Gimnázium (emelt angol).
2018. febr. 4. 07:44
 15/21 timiandi ***** válasza:
100%

Sya.


Gratulálok! Milyen sorrended lett?

2018. febr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Szia! Berzsenyi bio-kémia, utána Berzsenyi angol-német, angol-olasz, angol-francia, Veres Péter általános, Szent László bio-kémia-nyek, Szent László emelt angol, Árpád emelt angol, Berzsenyi humán, József Attila biosz, Rákóczi biosz, Teleki bio-kémia, Szinyei biosz, Óbudai emelt angol, illetve matek-töri-idegennyelv. Minden ebben a sorrendben. 1 pontot megadtak, a végleges pontszám 81.
2018. febr. 9. 16:54
 17/21 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert pont azt adták meg, amelyikre nem számítottunk. A harcsás feladatban. A magyart sajnos nem fogadták el, pedig több magyar tanárt (olyanokat is, akik nem tudták kinek a dolgozatáról van szó, gondolok arra, hogy barátok tanárai) is kérdeztünk. Oktatási Hivatalhoz nem fordulunk, ennyire nem komoly egy pontért pláne, mikor már ez is több, mint amennyit reméltem.
2018. febr. 9. 16:56
 18/21 anonim válasza:
Végül hova mentéll?
2021. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
18-as, a Berzsenyi Dániel Gimnáziumba:)
2021. márc. 2. 18:57
 20/21 anonim válasza:
Nagyon ügyes vaaagy bár lehet már késő de gratulálok
2021. márc. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!