Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sok tárgyból buktam az első...

Sok tárgyból buktam az első félévben, van értelme folytatni?

Figyelt kérdés
első éves vagyok egyetemen. Igazából annyira nem lettek volna nehezek a vizsgák,csak tanulni kellett volna. Most kaptam észbe,tudom.. meg se lesz a 18 kredit ami kéne. örülök ha max 14 kredit lesz meg a 27ből. szeretnék maradni, de nemtudom hogy most mennyire érné meg. igaz hogy ezekből később ugyanúgy lehet vizsgázni de így viszont jól megszivattam magam a jövőre nézve. Mik a tapasztalatok?

2018. jan. 22. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha látsz rá esélyt hogy a következő félévben nem ugyanezt fogod csinálni, akkor maradj és tanulj. Fél év / egy év csúszás sokaknak összejön az egyetemen különböző okok miatt.
2018. jan. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Hát bocsánat, nem akarlak megbántanu, de szerintem ne! Most felvételizz újra februárban. Velem az volt, hogy első félévben meglett minden, majd másodikban már 3 nem sikerült, ebből 1-et vk-n teljesíttem, lett félév csúszáson. Leginkább csalàdi okok miatt, nem tudták elviselni, hogy megbukok valamiből, ezért inkább el se mentem, nehogy baj legyen. Utána félév fullra meglett. Majd apám rájött, hogy előzőből hiányzik egy tárgyam és bekövetkezett a pokol.

Most 5. féléves vagyok, bejött, hogy csúszok még egy évet.

Ott kellett volna, hagynom, ha már az első félévben láttam, hogy nem megy a matek.

Életem legrosszabb évei.

Épülnek a tárgyakra? Ha nem, akkor nem gáz, de ígx lehet behúztál magadnak egy év csúszit.

Bárcsak otthagytam volna első évben.

2018. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy így átkerülhetsz önköltségesre. Nem tudom így mennyi csúszás van kinézőbe, ha 1 év akkor érdemesebb újra kezdeni, később rosszabb lesz bepótolni a sok tárgyat. Én anno csak 1 tárgyat buktam, oké hogy ezzel 1 évet csúsztam, de a többi tárggyal tudtam továbbhaladni nem lett volna értelme újrakezdeni. A te esetedben mindenképp megérné.
2018. jan. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy akarsz-e az lenni aminek tanulsz vagy nem!


Én anno jogon megborultam elsőbe a római jog aláírásom sem lett meg, de viszont az opcióm vagy jogász vagy semmi!

Maradtam..csúsztam...rengeteget tanultam aztán mégis abszolváltam....Rómából az aláírásom sem lett meg mégis utána az összes polgári jogom jeles lett...stb.


A kezdeti nehézség ne vegye el a kedved!


Ha viszont ez csak egy szak, hogy mindegy csak egyetemista vagyok feeling akkor hagyd ott, mert motiváció nélkül nem fogod bírni...nálunk a menő a jog emberek mind otthagyták...az okosabb róma miatt a kevésbbé előrelátó harmadéven de volt aki negyedéven mert nem kellett nekik a sok szívatás.


Viszont engem azért nem viselt meg egy ismételt vizsga sem, mert tudtam addig megyek amíg nem sikerül illetve jogász leszek ha cigánygyerek hullik is az égből! :-)

2018. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!