Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen vallásos iskolába járni?

Milyen vallásos iskolába járni?

Figyelt kérdés
Most vagyok nyolcadikos és harmadik helyen egy vallásos sulit jelöltem meg. Hiszek Istenben és templomba is járok, meg vagyok keresztelve és elsőáldozó is voltam, ráadásul első óta hittant tanulok a suliban és idén félévkor dicséretes ötös leszek belőle. Az lenne a kérdésem, hogy milyen egy ilyen iskolába járni? Szigorúak? Van egyenruha? Kötelező a templomba járás? Szerintetek felvesznek engem egy ilyen helyre a leírtak alapján van van még valami más szempont is? Ti szerettek oda járni (ha van valaki aki oda jár)? A válaszokat előre is Köszönöm! :)
2018. jan. 24. 18:07
 1/4 anonim válasza:

Kilencedikes vagyok, katolikus gimibe járok (református létemre, de az nem gond nálunk). Reggelente imádkozunk (néha), minden héten két hittan van és alkalmakkor kötelező elmenni a templomba. A kereszt ott van mindent teremben, ünnepségeken fiúknak öltöny, lányoknak matrózblúz, sötét, max combközépig érő szoknya, tesire mindenkinek ugyan olyan, az iskola nevével ellátott fehér póló és ennyi. Szeretem a sulit, szinte már örömmel járok be :D A tanárok mind nagyon rendesek, együtt nevetnek velünk. Senki nem bánt senkit, szemetet nem dobálnak, udvariasak. Mondhatni: megfogtam az Isten lábát :D

Akkor is felvennének, ha nem vagy vallásos, ez nem szempont, Istenben sem kell hinned, azt gondolsz amit akarsz, csak tedd, amit kell és viselkedj az iskolához méltóan, mert azért mégiscsak keresztény helyen vagy :D Ugyan az a követelmény, mint más középiskolákban. Se több, se kevesebb.

Sok sikert!

2018. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Huh az jó. Akkor tényleg szerencsés vagy. Köszi. :)
2018. jan. 24. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Szent margitba jelentkeztel esetleg:D?
2018. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem ismerem azt az iskolát. :)
2018. febr. 2. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!