Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valakinek van tapasztalata Az...

Valakinek van tapasztalata Az Óbudai Egyetem, könnyűipari mérnök szakával? Minden érdekelne róla!

Figyelt kérdés
Kb 3 hét múlva kell leadnom a jelentkezésemet, de még mindig nem vagyok biztos semmiben. Ha valaki ezt megválaszolná nagyon hálás lennék. Pl: a tanítás színvonala, megéri-e ez a három és fél év, van itt esetleg valaki aki elvégezte és hogyan tudott elhelyezkedni stb. Nagyon szépen köszönöm már előre is a válaszokat !

2018. jan. 24. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Én is ugyanabban a helyzetben vagyok, mint te. Voltál nyílt napon vagy education esetleg? Én education eljutottam a standhoz, s engem csak megerősítettek abban, hogy ezt a szakot szeretném első helyen :) Én nézegettem a tantervi hálót. Hát, elég sokféle természettudományi tárgyat érintenek, de ha van kellő szorgalmad, meg érdeklődésed a szakma iránt, meg lehet tanulni :) Sok szaknál csak túl kell élni az "alapozó tárgyakat" utánuk vannak az igazi szakmai tárgyak, amik tényleg érdekesek :) Szerintem meg fogja érni, mert mérnököket mindig keresnek, s ha esetleg más irány is érdekelne, akkor a kreditjeidet elismerteted, s elindulsz egy másik szakon, csak sok tárgyad már meglesz. Pont ezek az alapozótárgyak, mert azok szinte minden mérnöki karon ugyanazok. :) Remélem találkozunk majd gólyatáborban :)

2018. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, hogy nem erőltetném a könnyű ipari mérnököt. Sokkal jobban jársz egy gépészmérnökivel akivel biztos, hogy már most is hasonló tárgyaitok is lennének.


A gyártás az gyártás mindenhol, itt is ott is gépek végzik el. Ezekhez kell érteni. Annyi, hogy speciális tárgyakban lehetnek különbségek.


Nah de a lényeg, hogy szerintem gépészként jóval több helyre mehetsz, sőt szerintem könnyűipari területre is.

Míg fordítva ez nem biztos.

2018. jan. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt a kérdés tudom, de válaszolok. Nem szeretnélek elkeseríteni titeket, de elég gyenge a könnyűipari mérnöki szak az OE-n. Én itt végeztem, csak villamosmérnökként.

Az education persze hogy fényezik a rejtősök a saját szakukat, de a valóságban alig ér valamit. Bár még mindig többet mint az ipari forma és terméktervező. Akik ott végeznek, nagyrészük végzés után munkanélküli, vagy elmegy varrónőnek minimálbérért.

Nézzük a szakirányokat:

-csomagolás: alig ér valamit, a felük helyezkedik el a szakmájában rendesen, fizetés az gyenge

-divattermék: a képzés maga egészen jó, de szintén nincs igény ilyen mérnökökre, fizetés szintén sehol

-minőség: ez az egyetlen ami ér valamit, ezzel lehet kezdeni dolgokhoz ha szorgalmas vagy és képzed magad mellette, és gyakornokoskodsz, fizetés itt már versenyképesebb a többi mérnöki ághoz képest. De akkor meg már inkább gépészmérnökként legyél minőséges.


Aki nem ezt mondja, az hazudik, rengeteg rejtőst ismerek, volt kandósként, főleg, mivel kolis is voltam, és sok rejtőssel voltam jó viszonyban.


Ha tudsz, válts sorrendet valami másra.

2018. máj. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!