Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Napi egy órát tanulok és...

Napi egy órát tanulok és mégis 2es 3as tanuló vagyok, mások meg nemtanulnak semmit és kitűnőek. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
2018. jan. 30. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a memóriája, mások a képességei. Az is lehet, hogy ők jobban figyelnek órán, és ott rájuk ragad. Vagy csak letagadják, hogy tanulnak.
2018. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
37%
Letagadják, hogy tanulnak. Próbáld meg, hogy elhatározod, hogy napi 3-4/esetleg ha bírod, 5 órát tanulsz 2-3 hónapon keresztül, de ehhez tartsd magad. Nézd meg milyen jegyeid lesznek 2-3-4-5.. hét múlva. ;)
2018. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Úgy, hogy nem a tanulás mennyiségén múlik. Én kizárólag témazárók (plusz bejelentett töri röpdogák) előtt tanultam, mégis szinte mindenből ötös voltam. Alapszinten nem olyan vészes a dolog, orvosin napi sok óra tanulással is kibuktam volna, arra pocsék a memóriám, de egyetemen volt, hogy 3 hét tanulással örültem a hármasnak, vannak nehezebb tárgyak, amiben nem találtam meg a logikát, én pedig nem tudok magolni.


Még ugyanannak az embernek is hol jobban fog az agya, hol kevésbé, nemhogy két különbözőnek. Más ragad meg minket, máshogy szervezzük, eleve máshogy jegyzetelünk (jegyzetelnek ma még az emberek? rég voltam iskolás)... Volt évfolyamtársam, aki kerek mondatokat írt le, én pedig könnyen áttekinthető tőszavakat, az is képes időt megtakarítani tanuláskor.

2018. jan. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Napi 1 óra?

Ez szerintem a házra kevés nem meg 5-8 tantárgyra.

2018. jan. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Otthon én sem tanultam, csak a TZ-kre. Viszont órán figyeltem, mindíg jegyzeteltem és a szünetekben írtam leckét. Ha pl tudtam, hogy csütörtökön töri tz lesz, akkor hétvégén kijegyezeteltem az összes esszékérdést (nálunk mindíg esszét kellett írni), majd azt mindig vittem magammal. Így a buszon, szünetekben, laza órákon ezt olvasgattam és simán megtanultam. Otthon már nem kellett vele foglalkozni.
2018. jan. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!