Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Továbbtanulásban szeretnék...

Továbbtanulásban szeretnék tőletek tippeket/tanácsot kérni. Ti melyiket ajánlanátok jobban (főiskola)?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly végeztem a középiskolával. Szakmai informatika érettségim van, és igazából az infó a szakterületem (felvin-->informatika ismeretek). Most (mivel 4+1 évesen vagyok) Informatikai rendszergazda OKJ szakot fogok kapni, amin linux, windows szerver üzemeltetést tanulunk, emellett a cisco eszközök konfigurálása. Továbbtanulásnál két iskolát emeltem ki. BGE gazdinfó, Óbudai mérnökinfó. Amivel majd később foglalkozni szeretnék a rendszerüzemeltetés, szerverek vagy a cisco hálózati konfigurálás. Szerintetek a BGE-n tudok olyat tanulni ami számomra használható lenne vagy az óbudai. Pont mind a kettőre megvan, de a mérnökinfón a fizika miatt félek. Abból a tárgyi tudás sajnos 0. mivel a matek megy és a fizika nem attól félek az kiszórna. Nemtudom hova adjam be elsőnek, vagy esetleg dolgozni ha mennek hogyan tudok ezekkel elhelyezkedni. Nektek van valami ötlet, vagy tapasztalat, tanács a számomra?

Köszönöm szépen a segítséget. :)



2018. febr. 2. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Ha rendszerüzemeltetéssel akarsz foglalkozni, valószínűleg nem érdemes egyetemre menned. Gazdinfón közgazdaságtant fogsz tanulni, ami nem kell a rendszerüzemeltetéshez, mérnökinfón meg rengeteg matek lesz, ami megint csak nem szükséges a munkádhoz. Ha megvan az OKJ, kezdj el dolgozni, abból fogsz tanulni a legtöbbet! Esetleg szerezz egy-két Microsoft Windows Server, meg Cisco tanúsítványt. Ezek jól mutatnak az életrajzban, és a szakmádhoz kapcsolódó tudást adnak.
2018. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Viszont h van főiskola előrébb vesznek illetve jobb a fizetés arány nem ? Ciscóból már vannak tanúsítványok a netacad online akademy miatt. Helyeket tudsz mondani hol érdemes keresgetni munkahelyet, Mármint van olyan akiket tudsz és kifejezetten ilyen munkaerőt keresnek?
2018. febr. 2. 10:23
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudok helyeket. Persze, nyilván előny a diploma, de a munkaadónak az a legfontosabb, hogy a munkavállaló el tudja látni a feladatát. Diplomásként hiába tudsz majd integrálni és könyvelni, ha mondjuk nem tudsz csoportot létrehozni egy Linux gépen. Én azt javaslom, szedj fel minél több gyakorlati ismeretet, majd szerezz néhány jónevű tanúsítványt (Microsoft, Cisco), és ha majd úgy érzed, hogy előrébb tudsz jutni egy diplomával, akkor majd végezz el levelezőn egy mérnökinfót vagy esetleg proginfót.
2018. febr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
42%

"Viszont h van főiskola előrébb vesznek illetve jobb a fizetés arány nem ? "

Nem feltétlenül. A diplomás kezdőfizetés törvényileg magasabb, de ez még mindig nem egy eget rengető összeg, papír nélkül is könnyedén meghaladhatod.


Gazdinfó egy nagyon jó szak, én is ezt végeztem. A gond vele, hogy te ebből nem fogsz sokat kivenni. Ez egy alapvetően gazdasági képzés, informatikai alapokkal megtámogatva. Rendszer üzemeltetőként, az OKJ után nem sok újat fogsz hallani a területeden. Ez a szak azoknak való, akik a gazdasági és infós vonalakon dolgozó szakemberekkel is szót akarnak érteni, tipikusan multiknál projekt manageri beosztás való nekik.


Mérnökinfóról kevesebbet tudok, de a hangsúly ott is a mérnöki ág miatt eltolódik.


"Ciscóból már vannak tanúsítványok a netacad online akademy miatt"


Na ez a jó irány. Minél több tanúsítvány szerezzél cégektől, Cisco tökéletes, ha hálózattal akarsz foglalkozni. Van még sok ilyen, más területekre, nézzél körül melyiket érdemes beszerezni.

2018. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!