Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan és mikor tudok újra...

Hogyan és mikor tudok újra érettségizni?

Figyelt kérdés

Leszeretnék rakni egy emelt informatika és talán egy emelt matek érettségit. Tavaly érettségiztem, de nem raktam le, mert más terveim voltam.


Hogyan és mikor tudnám lerakni ezeket az érettségiket? Az őszi időszakban? Vagy akár ha most jelentkezek akkor most a nyár elején a mostani érettségizőkkel?


Még egy dolog ... Ha az őszi időszakban rakom le, akkor az egyetemekre tudok jelentkezni februári kezdésű képzésekre vagy ez csak külföldön van így?



2018. febr. 3. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Még talán jelentkezhetsz, a végzősök is mostanában jelentkeztek/jelentkeznek.

Ebben az esetben májusban érettségiznél.

Az őszi érettségikre csak később lehet beadni a jelentkezést.

2018. febr. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A májusi-júniusi érettségire még február 15-ig tudsz jelentkezni, valamint ez a felvételi jelentkezés határideje is. Az októberi-novemberi érettségire pedig szeptember 5-ig. Vannak keresztféléves képzések is, azonban nem minden szakon (ennek utána kell nézned).

Jelentkezni megyei kormányhivatalban vagy pedig bármely vizsgát szervező középiskolában tudsz (ősszel nem minden suliban van rá lehetőséged, de közzétesznek egy listát). Kell az érettségi és a középiskolai bizonyítványod, személyi és lakcímkártya. Valamint neked már fizetned kell a vizsgáért, ami emelt esetében 35.000 forint tantárgyanként (átutalással, de ha korm.hiv.-ban jelentkezel, akkor csekket is kérhetsz).

2018. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!