Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2018 felvételi. (8-os tanuló)...

2018 felvételi. (8-os tanuló) matekom 8 pont lett, magyar 18. Ezzel elbuktam mindent?

Figyelt kérdés

2018. febr. 6. 18:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Vannak olyan iskolák ahol csak a tanulmányi eredmény számít,bár már ha jól tudom nem lehet pluszba beírni már új iskolát.

De amúgy is felvesznek valahova, mert van egy körzetileg kirendelt suli ahova muszáj felvenniük minden tanköteles diákot bár általában nem túl erősek ezek az iskolák.

Még egy opció hogy ha oda vesznek fel tanulsz rendesen és félévkor átiratkozol másik suliba.(9. második felében elég nagy a vándorlás szóval tényleg keményen kell tanulnod hogy téged vegyenek át es ne egy másik gyereket)

Szóval szerintem ne aggódj mert mindíg van lehetőség változtatni csak meg kell találni a módját.

2018. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőkörben úgyis valami gyűjtőbe kerülsz onnan pedig mocskos nehéz kikerülni. (ettől a felvételitől természetesen sokkal nehezebb)
2018. febr. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez összesen 26 pont. Az átlag 40-50 között szokott lenni, szóval ez borzalmasan rossz eredménynek számít... Sajnálom.
2018. febr. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
4,6-os az átlagom. mind a 3 szakot ugyan abba az iskolába írtam. Még lesz egy szóbeli. Tehát vegyesek az érzéseim.
2018. febr. 6. 21:19
 5/14 anonim ***** válasza:
Hiába 4,6-os a tanulmányi átlagod, ha a felmérőt nem tudtad megírni.
2018. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%
Szóbelin még szerezhetsz pontokat. Attól függ inkább a többi oda jelentkezőnek milyen lett a központija. Ne add fel!
2018. febr. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz olyan suliba, ahová nem kérnek központit. Ahol kérnek ott semmi esélyed.
2018. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Dehogy buktál el mindent! Elég extrém eset: 4,6-os átlag és 26 pontos felvételi. Ahová behívnak szóbelizni ott biztos szeretnék majd tudni melyik tükrözi jobban a tudásod és adnak majd lehetőséget.

Én azzal értek egyet, hogy bármilyen helyzetben van megoldás. Nem annyira egyszerű a suli váltás ha már elkezdted valahol de nem lehetetlen. Szóval tedd oda magad ott, ahová bekerülsz és ha nem fog tetszeni, keresd a lehetőségeket az átkerülésre. Olyan lehetőség is van, hogy ha valahol megcsinálod az első évet és máshová szeretnél átkerülni következő évtől, akkor új központit kell írnod...

2018. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Melyik suliba jelentkeztél? Budapest?
2018. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8: Persze, van mindenre megoldás. Úgy hívják, hogy protekció!
2018. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!