Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy álltok a biológia/kémia...

Hogy álltok a biológia/kémia felkészüléssel?

Figyelt kérdés

Főleg azok érdekelnek, akik orvosira mennek (meg azt is érdekelne, hogy melyikre.)

Nekem bioszból még az evolúciót kellene megtanulnom, azonkívül készen vagyok. Főleg azért, mert versenyzek belőle, és mindent átnéztem vagy 10x a két év alatt.

Kémiából...érdekes :D

Elvileg a szervetlent tudom, bár a nitrogéncsoport néha döcögős, a szervesből pedig az alkoholoknál járok.

Számolások miatt járok tanárhoz, mert a fakton sajnos nem veszünk sokmindent, azt is középszinten, így muszáj vagyok. Vele számolgatok, a sav-bázist vesszük, illetve annak a végét, még az elektro van hátra.

Az Ötösöm leszt meg január közepén kezdtem az elejéről, 240-nél járok, remélem májusig lemegy a 600.

Viszont eléggé parázok, hogy nem lesz elég...Számolásnál valahogy mindig elcseszem valamivel...És eléggé ráparáztam, egész nap kb számolok...Nektek hogy megy? :(

Nekem egyébként SZTE-ÁOK a cél.



2018. febr. 10. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly mentem.

Mindkét tárgy jól ment, fakt viszont egyikből sem volt.

A kémia számításokat szeptemberben kezdtem, én is az Ötösöm lesz...-t használtam.

Az elméleteket januárban kezdtem átismételni.

Szóval ne parázz!


Amit visszagondolva másképp csinálnék, az az, hogy nem vennék át minden példát az Ötösöm lesz-ből, csak az A részeket, és többet oldanám a korábbi érettségi feladatokat. (Mondjuk így is felvettek, szóval nem volt gond.)

2018. febr. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan GYTK-ra készülök, de esetleg válaszolok :)

Én most a számolásokra koncentrálok, emellett olvasom az elméletet, hogy kábé a fejemben legyen, de én úgy látom, hogy most még teljesen felesleges lenne a tétrleket megtanulni - addigra úgyis elfelejteném. Írásbelire először is a gyakorlati része a fontos, szóval ezerrel a feladatokra koncentrálok.

Amiből én készülök:

Kémia: Mozaik érettségi felkészítő 11-12, plusz ha valamit nem értek, hozzáolvasom a Mozaikos Kémia 9/10-et. Feladatgyűjtemény tekintetében én ís Villányizok (de ki nem? :D). A mozaikos fgy-t is néztem, elkezdtem, de abban kevesebb a számolás, viszont az elmélet begyakorolására meg az mégis jobb, így heteken belül azt is fogom forgatni.

Ami a bioszt illeti, a Fazekas-Szerényi Biológia 2 kötetét olvasom és nagyon szeretem. Egyértelműen sokkal több információ van benne mint ami kell az emelthez, de a mozaikos Biológia érettségi felkészítőtől sokkal jobbnak találom.

Sok sikert és jó készülgetést! :)

2018. febr. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, és még azt akartam hozzáfűzni, hogy szerintem ne úgy csináld az 5-ösöm lesz-t, hogy végigmész A-tól C/D-ig.

Én úgy csinálom, hogy ha az A rögtön kijön, akkor megyek tovább a másik A-ra. Ha nem jó, akkor ugye megoldom helyesen és megcsinálom a B-t is. Magamnak meg írom, hogy melyik feladatokat nem csináltam meg és ezekre random visszatérek egyszer-egyszer, ha úgy érzem, hogy az aznapra tervezett feladatokkal végeztem és még van kedvem.

És egyetértek az előző hozzászólóval, hogy inkább oldjuk meg az összes érettségiket, mint a példatár összes feladatát :)

Plusz, most jut eszembe, a mozaikos 9./10. tankönyvekben is vannak nagyon jó számolások, megoldás is van hozzájuk, ha megvannak ezek, akkor érdemes abból is oldogatni.

Összességében én a biosztól jobban félek mint a kémiától.

2018. febr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, én tavaly februárban még kb. sehogy sem álltam úgy igazán, aztán mégis felvettek. :D


Nyugi, meglesz ez, ne stresszeld magad feleslegesen ennyire!

2018. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, igen, ugyanígy csinálom mint te, csak az A feladatokat, és ha nem ment, akkor a B-t is :)
2018. febr. 10. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!