Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták hogy tanulnak...

Egyetemisták hogy tanulnak meg rengeteg anyagot olyan kevés idő alatt?

Figyelt kérdés
Nem egyszer hallottam egyetemista ismerőseimtől hogy majdnem hogy végig dolgozzák vagy bulizzák az egész félévet, a vizsga előtti két hétben meg megtanulják a féléves anyagot, ezt hogy csinálják?

2018. febr. 21. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Úgy, hogy vizsga után 1 nappal már semmit sem tudnak.

Hogy mi értelme van, nem tudom.

2018. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Mások meg dolgoznak egyetem mellett és ők is meg tudják csinálni levelezőn vagy estin. Ennek az az egyszerű oka, hogy vannak emberek, akiknek van agyuk és képesek használni, másoknak meg nincs, viszont úgy döntenek, hogy az 5 éves egyetemet 8 év alatt fejezik be. Úgy meg menni fog nekik is.


A tévhitekkel ellentétben a mintatanterv közel sem teljesíthetetlen (értelmes szakokon), sőt, 45 kredit is teljesíthető, feltéve, ha az időd nagy részét nem bulizással, videojátékokkal meg GYK nézegetéssel töltöd. Ennek értelmében a vizsgaidőszak alatt intenzív tanulással bepótolható egy egész félév. Nyilván egyéni kutatómunkát és csoportprojekteket nem fognak végezni ezek a celebek, így normális CV híján értelmes munkát se fognak kapni. Ami azt illeti, be se fognak hívni állásinterjúra, ha meglátják, hogy egy évtizedig tartott befejezni egy egyetemet.

2018. febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Én munka mellett csináltam. Nem volt annyira nehéz, csak unalmas. Leginkább én is csak a vizsgaidőszakban tanultam. Úgy osztottam be a vizsgákat, hogy mindegyikre legyen pár nap, aztán azokra a napokra elosztottam a tételeket. Csak tervezés kérdése.

Nekem egyébként ez a tanulási módszer sokkal jobban ment, mint a középsulis készülj minden órára, mert feleltetnek meg röpdogát íratnak. Nekem jobban megy egy-egy nagyobb anyag egyben átnézésre, megértése, megtanulása.

2018. febr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A jó édes ***** válasza:
45%
Meg kell tanulni tanulni.
2018. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Egy tanár szak is teljesíthető az említett keretek között, ha bulizik vagy dolgozik valaki?

Ott 2 szakot kell egyszerre vinni + a pedagógiai órák.

2018. febr. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Hát úgy, hogy sokszor sokkal kisebb tudással is át lehet menni a vizsgákon, mint ami az egész féléves anyag volt, főleg, ha nem kifejezetten hangsúlyos a tárgy a képzésben. A rövidtávú memória pedig csodákra képes.
2018. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Szaktól is függ. Valahol sokat kell olvasni, valahol inkább a tárgy megértése a fontos, ha azt egyszer tudod, akkor könnyebb felidézni. De ha sok az elmélet, nem elég leülni csak a vizsgaidőszakban. Folyamatosan kell átvenni a már leadott anyagokat.
2018. febr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

"Mások meg dolgoznak egyetem mellett és ők is meg tudják csinálni levelezőn vagy estin."

Levelezősöktől és estisektől sokkal kevesebbet várnak el mint nappalisoktól ezt garantálom :)


" sőt, 45 kredit is teljesíthető értelmes szakon"

Én elég kevés gépészt, villanyost, infóst hallottam hogy jajj most meghúzom az félévet és 45 kreditet veszek fel.


Amúgy meg a vaktyúk is talál szemet alapon is lehet vizsgázni.

Ha segg hülye vagy belehúzol egy jó tételbe elmondod simán kaphatsz rá 5-öst. A vizsgákon nagy szerepe van a mázli faktornak.

2018. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!