Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan győzhetném meg anyukámat?

Hogyan győzhetném meg anyukámat?

Figyelt kérdés
Szóval.. 14 éves vagyok. Tovább tanulás előtt állok és szeptemberben egész gyorsan kiválasztottuk melyik sulikat fogom beírni ,mert már rég óta volt egy álmom , viszont ilyen szak a közelünkben csak egy suliba van , ami nem kifejezetten erős suli , anyukám viszont beleegyezett ,hogy azt írjam be elsőnek. Ez meg is történt. Második helyre egy erősebb szakgimnáziumot írtam , viszont idő közbe meggondoltam magam es első helyre írtam be az erősebbet , második helyre ami az álom sulim , de idő közben rájöttem ,hogy én nem akarom abba az erősebbik suliba menni ( közbe megvoltak a szóbelik / alkalmasságik) Mondtam anyukámnak , hogy vissza szeretném cserélni ,mert ha jól tudom van márciusban 2 nap amikor van módosítási lehetőség , ő viszont nem rajong ezért az ötletért , inkabb tiltakozik ,hogy mostmár maradjon így.. Mivel érvelhetnék , hogy megengedje a cserét? További ezzel kapcsolatos kérdésekre válaszolok privátba. Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat :)
2018. febr. 28. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem kell meggyőznöd anyukádat, mert te fogsz ott tanulni, ahol. Azt válaszd elsőnek, amit igazán szeretnél.
2018. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Legutóbb mikor beszéltünk kisebb vita kerekedett ki a dologból, aztán mikor mondtam neki , hogy ez az én jövőm és az én álmom , akkor azt mondta ,hogy nem akar többet beszélni ma már erről , de még átgondolja , szóval nem gondolom , hogy hajthatatlan lenne ,de jó lenne ezen minél hamarabb túl esni.
2018. febr. 28. 15:04
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nyilvánvalóan nem vagy biztos a dologban, ha össze-vissza cserélgeted. Fogalmam sincs, hogyan győzd meg anyukád.
2018. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mostmár teljesen biztos vagyok benne , az osztályfőnököm billentett ki ,aki azt hajtotta nekem minden nap ,hogy írjak már be egy erősebb sulit , úgyhogy úgy voltam vele ,hogy abba ez erősebbe úgyse vesznek fel , a végén kiderült , hogy benne vagyok a top 10-ben és még előlem lehet ,hogy ki is esnek páran (ez nyilván még csak ideiglenes sorrend).
2018. febr. 28. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem az erősebbe menj... bár, a te életed, tehát, ha a gyengébbet választod, akkor mondd, h oda mész és pont.
2018. febr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Velem az a legnagyobb probléma , hogy ami nem érdekel , akkor azt nem csinálom végig. Ha felvesznek az erősebbe , úgysem végzem el , mert nem érdekel. Végig fogom ketteskézni , mert már ismerem magam. Talán ez is egy jó érv , hisz ezzel anyukám is tisztában van és év elején részben ezért is engedte a gyengébb iskolát.
2018. febr. 28. 15:32
 7/7 anonim ***** válasza:

"ami nem érdekel , akkor azt nem csinálom végig ... Végig fogom ketteskézni"


Az, hogy "végig fogod ketteskézni" azt jelenti, hogy igenis végig fogod csinálni. ;-) Az meg, hogy benne vagy a legjobb tízben egyáltalán nem azt vetíti előre, hogy csak kettesekkel.


Sokkal inkább neked való közeg lesz az (kulturálisan, emberileg, értelmileg, szociológiailag, stb.), ahol benne vagy a top tízben, mint az, ami ennél egyértelműen gyengébb suli.


Ne anyukádat próbáld meggyőzni, hanem hagyd magadat meggyőzni: arról faggasd őt, hogy miért lesz neked tök jó az erősebb suliban, és higgy neki! Hagyd magad rábeszélni, jól fogsz járni vele.

2018. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!