Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan győzhetném meg anyukáma...

Hogyan győzhetném meg anyukámat, hogy ne legyen hit gyülekezetes?

Figyelt kérdés

Be akarja szervezi egy ismerőse, aki már többször is volt nálunk és én nagyon nem szeretem mert számomra tiszta ellenszenves ember.

Mindig csak arról beszél anyunak, hogy ha belép a gyülekezetbe akkor jobbra fordul majd a sorsa, meg hogy Isten majd vigyáz rá stb.

Én tudom hogy ez csak szimpla megvezetés, főleg azért mert a fizetése 10%-át be kell tennie valami alapba, vagy mibe.

Anyám nagyon naiv ember, igazából ha valakiben megbízik még azt is elhiszi neki hogy az ég az igazából nem is kék :/

Hogyan győzhetném meg arról, hogy ne lépjen be ilyen szektás gyülekezet félébe?

Mondtam már neki annyi mindent, de nem úgy tűnt mintha hallgatna rám, és félek hogy lassan de biztosan be fog lépni :(



2015. okt. 18. 19:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
A fügének sem lehet az ízét elképzelni ,csak kóstolással ez megélés . Megmenteni bizonyos esetekben lehet embereket , állandóan nem . Az ő magánügye amíg nem kezd belevonni téged meg tiltásokat adni .
2015. okt. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Hitgyüli egy szekta,inkább máshova menjen.Hallottam róluk sokan megjárták velük.Lehúznak pénzzel,nincs olyan hogy nem veszel részt egyéb okok miatt az alkalmakon mert kötelező.Ha valaki egyszer bekerült oda ne számítson semmi jóra.Nem lehet olyat,hogy kilépek mert nem tetszik a rendszer.Ha még is megpróbálod zaklatni fognak.
2015. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%

Miért akarod meggyőzni?

Egyáltalán, honnan veszed magadnak a bátorságot,hogy meg akard győzni?

Az ő élete, úgy éli ahogy akarja.

miért kellene neki azokkal szimpatizálnia, akiket te szimpatikusnak tartasz?


Én soha nem voltam Hit gyülis, és be sem lépnék - de nem egy gyülis ismerősöm van, és mindegyik boldog.

Az a 10% sem kőbe vésett törvény, nem kérnek fizetési szalagot, nem küldenek rá végrehajtót, ha nem fizeti - viszont nagyon sok tagnak segítenek.

Ha édesanyád ilyesmin gondolkodik, akkor boldogtalan. Jobban örülnél, ha a pohárhoz nyúlna?

2015. okt. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%

2.

"nincs olyan hogy nem veszel részt egyéb okok miatt az alkalmakon mert kötelező." - Marhaság!

2015. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"Mindig csak arról beszél anyunak, hogy ha belép a gyülekezetbe akkor jobbra fordul majd a sorsa, meg hogy Isten majd vigyáz rá stb. "


Itt van a kutya elásva. Nagyon téves az a képzet, miszerint ha keresztény életet élsz, megoldódnak földi gondjaid, ha pedig nem élsz így, akkor bajok jönnek rád.

A Bibliában Jézus nyíltan megmondja, hogy aki követni akar, vegye fel keresztjét és kövessen. Vagyis Ő sehol sem mondja azt, hogy aki keresztény módon él, annak a földi élete boldogabb lesz. Jézus a szenvedések elviseléséhez ad tanácsokat, s a hitgyüli által emlegetett "szabadulás"-t nem a testi betegségre, hanem a bűnöktől való megszabadulásra érti.

Bocs az elkalandozásért. Szóval szerintem már nem tudsz mit tenni egyelőre, mert ha próbálod lebeszélni, akkor úgyis te leszel a rossz. De ne aggódj, a hitgyüli egy átjáróház, ahol jönnek-mennek az emberek. Sok ismerősöm volt hitgyülis, s a legtöbben csak 1-2-3 évig jártak oda. Aki bekerül, kezdetben magával ragadja a könnyűzene (hiszen ettől jó lesz a hangulata, pedig a hit sokkal mélyebb dolog a gyakran változó hangulatnál), magával ragadja a retorika, mely az evilági boldogsággal kecsegtet (holott Jézus üdvözíteni jött az embereket, nem pedig azért, hogy a földön jólétben éljenek, lásd, az apostolok nagy részét is kivégezték). Később viszont, ha ezeket megszokja anyukád, hidd el, magától fog kilépni belőle, mert mondom, nem járnak oda hosszú ideig, akiket csak ismerek, mind azt mondja, hogy JÁRT oda, de már nem....

2015. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

kérdező


fektesd le nálla már most ezt a dolgot:


szeretnéd, hogy amennyit a gyülekezetnek ad pluszba, annyit adjon neked is plusszba, pl egy lakáskassza formájában, vagy valami megtakarítás formájában.

2015. okt. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Még jobb, mintha a szcientológiába húzták volna be. :|
2015. okt. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%

# 7


Nehogy azt hidd. A szcientológusok legalább másokat békén hagynak és nem poltizálnak olyan vehemensen. A higyülisek meg folyton a katolikusokat pocskondiázzák és Izraelt dicsőítik. Mindkettőből van a családban, látom a különbséget.

2015. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
17%

Nos a Szentíráson keresztül Isten tájékoztat bennünket miről lehet felismerni a névleges keresztényeket, akik nem élik a keresztény életüket, csak névlegesen foglalkoznak egy fajta vallással.

Jézus élete és munkássága, valamint az első tanítványok önfeláldozó szelleme jó utat mutat erre,


Jézus kihangsúlyozta, hogy a tanítványai nem része a világnak mert az Ő királysága sem. ha az volna, akkor a tanítványok harcoltak volna, belefolyva a politikai csatározásokba, hogy Jézust megmentsék.

Az első századi keresztények jó példával bemutatták, mit jelent kereszténynek lenni, más szóval keresztény életet élni

Ők minden világi, és emberi törekvéstől visszavonulva éltek, ami nem jelentette, hogy szerzetes rendbe tömörültek. Jézus ezt az Atyjához intézett imájában el is mondta.


(János 17:15, 16) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy őrködj felettük a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak.


vagy is itt kell élni a Búzának a gyom között, de nem folyik bele semmilyen világi törekvésbe, háborúba, stb


a Tized pénzbeli befizetése nem Bibliai, ugyan is Isten másra érti az ez irányú idézetet a Bibliában, ahogy a szöveg környezet is jól mutatja,


azonkívül, nincs csoda gyógyítás, mert az utolsó apostol halálával ezek megszűntek, a Tanítványok azonosító jele az agape szeretet, minden nemzetből, egy népet alkotva


Jézus kiemelte, hogy az utolsó napokban a tanítványai, követői, azt a munkát végzik amit Ő is a tanítványaival az egész lakott földön,

egyetlen nemzetet sem emelnek a másik fölé, mindnyájan testvérek,

a keresztények nem nacionalisták, ezért nincs nemzeti megkülönböztetés közöttük, mert testvérek Ők, szemmel láthatólag, a fent említett emberek rengeteg nemzeti politikai zászlót használnak ami keresztény ellenes, és nem teokratikus rend. sajnos ezt a Templomoknál is jól lehet látni.


mivel a Biblia Isten szava, ezért a Bibliának kell hinni. a Teremtő leíratta, hogy sokan fognak a fia Jézus nevére hivatkozni tetteikkel, de Jézus a következőket mondta ezekről az emberekről:


(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Jézus elismeri, hogy sokan az Ő nevében fognak nagy hatalmas dolgokat tenni, ami szemmel láthatólag jó dolognak tűnik az emberek szemében.

még sem fogja elfogadni, tetteiket, és gonosz tevőknek fogja hívni őket,


Miért?

erre a versben van a válasz:

(Máté 7:21) . . .Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Jézus kihangsúlyozza, hogy hiába ismerik el Jézust, csak az aki az Ő atyja akaratát teszi és úgy is él, azok részesülnek megmentésben.

De mi az Atya akarata?


(1Timóteusz 2:2–4) . . .. 3 Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.


Jézus a Bibliát, Isten szavát nevezte igazságnak.

ennek pontos megismerése, és az az szerint való cselekvés teszi az ember kereszténnyé.

sokan nem is tudják mit ír a Biblia erről, csak vakon követnek egy embert aki Bibliát tartva a kezében tömegeket téveszt meg a szónoklatával, miközben az emberek ne élik azt amit Jézus mintául adott...

2015. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Utolsónak ,


Könyörgöm neked, hagyd már ezt a Jehova- Tanúi maszlag demagógiát. Gyere ki az itélő székból. Hagyd Istenre, h eldöntse, h melyik gyülekezet milyen. Gyere ki az elmebeli kevélységből. Az elméd imádását vesd ki az életedből. Bele látsz minden ember szívébe???? Láss túla felekezeted korlátain, láss túl a tanitód szavain. Ne mantrázzátok mindannyian ugyanazt.....Meg akarod nyerni az embereket felekezetednek? Akkor tegyél bizonyságot, arról, h Isten mit végzett az életedben és rajtad keresztül lássák meg az agapé Isteni szeretetet....Könyörgök az Isten szerelmére...változzatok el a Ti elméteknek megújulása által

2015. okt. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!