Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közérdekű bejelentés miatt...

Közérdekű bejelentés miatt lehet-e valamilyen kellemetlenségem?

Figyelt kérdés

Egy gimnáziumban észlelt jogsértés miatt, nevem vállalása nélkül, e-mail levélben közérdekű bejelentést tettem az illetékes Tankerületi Központnak. Az ügy sok gyermek jogát sérti, ami a szülők felháborodását váltotta ki, mégis félelemből nem vállalták, hogy nyilvánosan panaszt tegyenek. Sajnos, mindenki félti a gyermekét a következményektől.


A Tankerületi Központnak küldött bejelentésemről a gimnáziumban, 1-2 napon belül, máris tudomást szereztek! Ezen nagyon meglepődtem és, annak ellenére, hogy a nevemet nem írtam meg, nagyon aggódom, hogy a gyermekemet valamilyen hátrányos megkülönböztetés érheti a levelem miatt. Nem tudom, hogy e-mail címem alapján ki tudják-e nyomozni, hogy ki vagyok.


Véleményetek szerint, az rendben van, hogy 1-2 napon belül a gimnáziumban már tudnak a Tankerületi Központnak küldött levelemről?

A bejelentő számíthat-e adatvédelemre, például arra, hogy a Tankerületi Központ nem adhatja ki a gimnáziumnak a bejelentő e-mail címét?


Névtelen, közérdekű bejelentés esetén mi az eljárás, kivizsgálják az ügyet?



2018. márc. 1. 10:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha valami panaszod van az adott iskola ellen, akkor az természetes, hogy nekik ehhez állást kell fogallniuk, azaz a panasz eljut hozzájuk! (Nem tudom, hogy gondoltad, nem lesz a téma kivizsgálva csak símán "megbübntetik" öket, vagy mi?)


Ha meg név nélkül akarsz bejelentést tenni, akkor nem a saját nevedet tartalmazó emailcímröl szokás megtenni.


De elvileg nem szabadna közölni a nevedet, kivéve, ha a ezt a panaszod jellege indokolja.

2018. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!