Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Normális dolog magam kevesebbn...

Normális dolog magam kevesebbnek tartani mert nem BME/ELTE/SZE egyikére járok?

Figyelt kérdés

Ez lehet hülye kérdés... de tényleg ez van bennem.

Mintha igazából nem is egyetemre járnék hanem valami középiskolába vs egyetem (vagyis ilyen érzésem van amikor tudom valakiről hogy BME-es vagy ELTE-s, én pedig egy ,,sima" egyetemre járok).


Nem tudom veletek volt már hasonló?



2018. márc. 19. 22:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális. Ahogy az sem hogy a BME-sek azt hiszik magukról hogy mekkora királyok, hogy ők oda járnak és a BME a világ közepe.
2018. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ahogy az sem hogy a BME-sek azt hiszik magukról hogy mekkora királyok, hogy ők oda járnak és a BME a világ közepe."


Kedves válaszoló! Nem tudom, milyen meglátás v

2018. márc. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Folytatás: Az előző komment rosszul ment ki.


"Ahogy az sem hogy a BME-sek azt hiszik magukról hogy mekkora királyok, hogy ők oda járnak és a BME a világ közepe."


Kedves válaszoló! Nem tudom, milyen meglátás vagy tapasztalat vezérelt ezirányú kommented megalkotásához.


Egy biztos: egyetlen bme-s sem hiszi magáról azt, hogy ő a király és a világ közepe.

Akik ilyet állítanak, (indokolatlanul persze) nyílván félrevezető és hamis információt közvetítő egyéniségek, alaptalan ócsárlást közvetítenek, de messze nem bme-sek.


Szakmailag azért sem, mert aki bme-s annak a látásköre és a szakmai felfogásmódja is messze széleskörűbb és nem egy csőlátásmód felé irányult, mint más főiskoláknál vagy egyetemnek titulált intézményeknél.


A Műegyetemi hallgatókat napjainkban is, úgy mint régen szakmai elhivatottság és szakmaszeretet jellemzi. Ez a tudományos kutatómunkákban is vastagon beigazolódik. A műegyetem hallgatói egyébként is rendes becsületes, talpraesett és hazafi emberek, egyébként az oktatás is erre, vagyis a becsületességre és az igazságosságra neveli őket.


Nem kétségkívüli, hogy nevesebb professzorok és feltalálók, csak pár nevet említsek úgy mint Bánki Donát, Csonka János, Zipernovszky, Pattantyús Ábrahám Géza, Muttnyánszky Ádám , Gillemot László stb. mind a Műegyetemen tanultak.

2018. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tisztem megkérdőjelezni amit mondasz utolsó! de nem lehet hogy ezen személyek önmagukban is zseniálisak voltak azért tudták könnyűszerrel is akár elvégezni az egyetemet, majd utána kutatni(illetve közben).


Illetve még a szakma szeretet miben nyilvánul meg? Mert inkább csak elméleti maga az oktatás nem?


Emellé pedig még olvasni hogy a vizsgázok nagyrésze csak addig tudja az anyagot ameddig ki nem préseli magából vizsgán legalább 2-esre bármely egyetemen.

(+ még volt valami interjú hogy BME-sekkel és ott is a felső 5% az aki érti is amit tanul (akik fél évvel előbb végezhetik el az egyetemet) akkor ez hogy van?)

2018. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!