Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elvégzem a BsC-t egy...

Ha elvégzem a BsC-t egy kevésbé neves egyetemen, majd egy nevesebb egyetemen MsC-t, akkor fogja érdekelni a munkáltatót, hogy hol szereztem az alapdiplomát?

Figyelt kérdés
Konkrétan a METU Gazd-Men-re járok, de utána tervezem, hogy valamilyen Corvinus mesterre megyek.

2018. márc. 28. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Csak a magasabb fokozatot nezik meg, ha egyaltalan megnezik. Mondjuk ezzel a szakkal majd elmehetsz projektmenedzsernek maximum...
2018. márc. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem fogják nézni. Diplomád legyen, mert irodai munkákhoz az a belépő, onnantól pedig a képességeid és a munkád ad el.
2018. márc. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A gond csak az, hogy kevésbé neves egyetemről majdhogynem lehetetlen egy Corvinus mesterképzésre bekerülni. Bár még a Metu pont az amelyikkel kicsit több esélyed van.
2018. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg a "szakmaban dolgozok" irodaban csak ugrodeszkanak kene egyebkent, Miert lenne tobb eselyem a METU val? Ezt kifejthetned erdekelne...
2018. márc. 29. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok. Úgy értettem, hogy több esélyed van mintha egy ZSKE-re vagy egy Edutusra járnál. Sokan egy szinten kezelik ezeket a noname magánsulikat de a Metu azért kicsit kiemelkedik.
2018. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mentek már METU-ról Corvinus-ra mesterre, sőt kapaszkodj meg, Agliába is. A linkedin remek dolog, pont az ilyen kutakodások elvégzésére.

Még a METU jobbnak számít ezek a magánintézmények közül, (ha alapképzésekről van szó, CEU, Andrássy azért más tészta) te is írtad, hogy valamilyen szinten a szakmádban dolgozol, irodai munkát.

Egy edutus-al még ennyit sem tudtál volna kezdeni.

Egyébként mérlegelni kéne, hogy mennyire érné meg, hogy megint 2 évet kihagysz a munka világából, és szakmai tapasztalat gyűjtése helyett visszaülsz az iskolapadba.

Persze ha nappalis képzésre gondoltál.

Lehet egy szakközgazdász másoddiplomás képzés, vagy levelezős szak jobb lenne. Persze azok meg drágák, azt aláírom.

2018. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként *BSc, MSc
2018. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt fogják nézni, hogy milyen plusz tevékenységeket végeztél: TDK, szakkoli, szakmai munka...

Pluszpont a jó egyetem, de csak amiatt nem fognak behívni, és egy rossz egyetem miatt sem fognak elutasítani, ha látják, hogy csináltál valami hasznosat is egyetem mellett.

2018. ápr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!