Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok se tolerálják egyeteme...

Nálatok se tolerálják egyetemen, ha valaki beteg?

Figyelt kérdés

Tavaly a vesémmel volt gond, majdnem két hónapig gyulladt volt, dialízusre jártam. Értelemszerűen sokat voltam rosszul...

De mivel nem akartam a 3 hiányzást túllépni, ezért bejártam... Eléggé rámentba tanulmányaimra is.

Az egyik konkrétan leb.szott, hogy hogy mertem kikéretőzni hányni a wc-re...

Utána meg 2 hétre óra végén odahívott, hiperaktív vagyok-e, mert ember ennyit nem beteg...

A másik meg, hogy odavittem neki az orvosi igazolást, előtte írtam neki Facebookon, hogy nem megyek zh-ra, közölte, hogy orvosi igazolást csak a hülye nem tud szerezni...


Nem volt megoldás, hogy nem járok be, vagy passzivàltatok... Volt, hogy reggel jól voltam, aztán délre meg sugárban hànytam.

A többiek se voltak valami megértőek, mert azt látták, hogy állandóan hazamegyek, alig vagyok ott, "ellógom az dogákat".


Tudom nem óvoda, meg az ember baja, ha beteg, csak mégis szarul esett. Mert igyekeztem nem túllépni a hiányzásokat, bejárni, mert semmi többet nem engedélyeztek, mint a 3.


2018. ápr. 1. 13:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, a vesebaj az nagyon komoly dolog és az egészséged sokkal fontosabb, mindennél fontosabb!!!


Én a helyedben átmennék levelezőre vagy estire.


A sok betegeskedést sajnos sehol sem tolerálják és egyáltalán nem megértőek az emberrel!


De betegen hülyeség bejárni, hogy aztán még rosszabbul legyél, meg sem tudsz így gyógyulni!

2018. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Mára rendbejöttem, egészséges vagyok :)

Most viszont maradtak tavalyról tàrgyaim, amit emiatt nem tudtam teljesíteni... Most meg emiatt röhögnek. 14 vizsgám volt tavaly vizsgaidőszakban, amit részben betegen csináltam végig, 12 meg is lett. A gyakjegyektől sajnos hiányzás miatt elbucsúzhattam.

Meg eléggé rám is szállt pár tanár. Az egyik hallottam, hogy azt mondja a másiknak, hogy ez "nem normális". Mert hiányoztam.

Meg sajnos én olyan vagyok, hogy elég sokat pofàzok és nem kéne.

És igen, hülyeség volt vetegen bejàrni, merr csak magamat égettem.

2018. ápr. 1. 13:52
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Én sem tolerálom, de pont az ellenkezője vagyok.

Hazaküldöm azokat akik betegek. Mindenkit idegesít hogy ott szipog meg haldoklik, és megfertőzi az embereket stb.

2018. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos egy nagy pesti egyetem, ahol szarnak se nézik az embert... Ilyen esetek miatt lehet utólagosan félévet passzívra átrakni. Egyébként nálunk is mondják, hogy 3-nél többet akkor se lehet hiányozni, ha elcsap a kocsi és kómába esel, de ezt szerencsére egy ismerősöm se tesztelte.
2018. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos a kérdésben sem azt látom, hogy tökéletesen volt ez rendezve a diák részéről.


Kezdjük azzal, hogy a tanárt a betegség megállapítása után személyesen tájékoztatjuk.

Vesegyulladás esetében, ha dialízisre is jársz, akkor nem háziorvosi cetlit kapsz róla hanem normális szakorvosi véleményt.

Azt pedig nem adnak ki, minden jött-mentnek.


Szóval a szakorvosi papírral kell odamenni, hogy ez van és ebből adódóan nem mindig leszel jól és előfordulhat, hogy többet hiányzol, mint három alkalom de megpróbálod nem túl lépni.


Nem az, hogy zh előtt írok, hogy baj van..

Simán gondolhatja a tanár, hogy kamu.


Mosdóba amúgy nem is értem, hogy miért kell engedély?

Ha kell, akkor felállsz és kimész.

Ha elkezd értetlenkedni, akkor közlöd a jogaid, ha már úgyis a nagydumás fajta vagy.


Többiek meg gondolom nem tudták hogy beteg vagy... Néma gyereknek az anyja sem érti a szavát.


Szóval tökéletes iskolapéldája annak, amikor valaki bénán tálalja a tényeket.

2018. ápr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudták a többiek is. ..

Hetekig rosszul voltam, mire rájöttek, hogy mi a bajom.

2018. ápr. 1. 15:27
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Na, még a végén szegény beteg ember lesz a bűnös, mert nem plakátolta tele az egyetemet a bajával!


Esetleg ki is állhatott volna kiselőadást tartani, nem?!


Hát komolyan mondom, annyi emberség sincs egyesekben, mint egy szem barackmagban! :(

2018. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem fertőző, még mielőtt azt írná valaki...

Csak én viltam rosszul...

De sajnos ez igaz, hogy a beteg ember le van...

Sajnos +1 év lett volna,ha nem csinálomeg, de senki nem segített, hanem inkább

2018. ápr. 1. 16:41
 9/14 anonim ***** válasza:
33%

Ennek megvan a módja, hiába vagy beteg vagy nem.

Sokan visszaélnek/visszaéltek a betegségre vonatkozó ürügyekkel, egyértelmű, hogy nem hisznek akárkinek.


Ha beteg vagy, akkor odamész és tájékoztatod a tanárt vagy szembenézel azzal, hogy nem fog hinni neked ha csak zh előtt szólsz.


Diáktársak véleménye meg ha számít, akkor tartanod kell kiselőadást vagy barátkozz meg a gondolattal, hogy lesznek akik azt hiszik, hogy csak lógsz.

Ilyen a világ!


Munkahelyeken is ez van.

Ha nem szólsz időben a felettesednek csak akkor, amikor egy fontos időpont előtt vagytok, akkor számíthatsz arra, hogy kapod a csúnya pillantásokat.

A munkatársak sem arra gondolnak majd, hogy beteg vagy... ha nem szólsz.


Köszöntelek az életben, anyuci elhisz neked mindent, mert ismer de a világ nem anyuci.

2018. ápr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23%

Abban igazuk van, hogy gyakorlatról nem lehet az előírtnál többet hiányozni, és mindegy, miért nem vagy ott, nem tudod elvégezni a gyakorlatot, az egyetem szempontjából ez a lényeg.

Az is tény, jobban is tálalhattad volna:(

Az is érthető, hogy a "beteg vagyok" "mesét" a sok erre való hivatkozás miatt az egyetemi oktatók nem nagyon hiszik el:S

De van úgy, hogy az ember egyszerűen nem tud mindent egyszerre. Nekem is elment egy évem, én rettenetesen szédültem, voltak napok, amikor a lakáson belül sem tudtam biztonsággal mozogni, kórházban is voltam, de sokáig nem jöttek rá, hogy miért. Kb. semmiből sem tudtam akkor levizsgázni, de ez van, ezen túl kell tenned magad.

Az meg végképp ne érdekeljen, mit gondolnak a hallgatótársak.

2018. ápr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!