Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kinek mennyire tolerálják a...

Kinek mennyire tolerálják a munkahelyén, ha beteg a gyereke? hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

van nagymama aki éppen tudna rájuk vigyázni, de ö is már 70 éves. ha komolyabb betegség van, nincs aki helyettesitsen a munkahelyemen.

ki hogy oldja meg ilyen helyzetben?


2014. okt. 21. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs (sajnos) gyermekem, így csak a kolléganőimről tudok nyilatkozni. Nálunk (nagy forgalmú kereskedelem) nem igazán tolerálják sem a vezetők, sem a kollégák a táppénzeseket. Sajnos volt jó néhány anyuka, akik hetekre elmentek táppénzre, aztán visszajöttek pár hétre, és megint táppénz, hol egyik gyerekkel, hol a másikkal. Kb. 6-8 hónapig dolgoztak, utána megváltak tőlük. Ebben az is benne volt hogy mindenki a saját 10-12 óráján kívül, még a táppénzes munkáját is elvégezte, így 14-16 órákat dolgoztunk, minden hétvégén is! Te tolerálnád?
2014. okt. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Tolerálják. Gyerekesekkel dolgozok együtt, pontosan tudják, hogy mivel jár egy (vagy több) kisgyerek. Vannak úgynevezett "beugró" emberek, akiknek nincs fix helyük a cégen belül, hanem mindig helyettesítenek szabadságon vagy táppénzen lévő kollégákat.


A férjemmel felváltva megyünk táppénzre. Nagyszülők dolgoznak, ők nem tudnak segíteni.

2014. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Férfi vagyok, de párom munkája miatt ilyen helyzetekben általában én maradok otthon, szerencsére olyan pozícióban vagyok, ahol megengedhetem magamnak, hogy ne érdekeljen mit szólnak hozzá a HR-esek.
2014. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy itt nincs beugro ember. akkor nem lenne gond. egyszemélyes helyen dolgozok. azt mondta a fönököm, hogy nincs akit akkor a helyemre tegyen. pedig ugy vett fel, hogy tudja két kisgyerekem van, és elmondtam neki a helyzetet. akkor azt mondta megoldjuk, legutobb mikor beteg lett a kisfiam, azt mondta nincs aki helyettesitsen. mivel nem volt nagyon nagy baj, nagymamánál volt, de gondolok itt ha komolyabb a dolog. szeretem a munkahelyem egyébként,meg azt is amit csinálok, csak ha a gyerek beteg, nekem ö az elsö.
2014. okt. 21. 14:33
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is nagyszülőkre vannak bízva ilyenkor. Amikor lebetegszik, akkor 1 napot kiveszek, amíg elvisszük dokihoz meg vidékre a nagymamához. Engedik, hogy menjek, nekem van rossz érzésem, hogy "lepasszolom" a gyereket. Azt még nemtom a kicsivel mit fogok csinálni, most múlt 2, ő még nem aludt külön tőlünk. De valszeg meg kell szoknia, én próbaidőn vagyok férjem meg sokszor külföldön.
2014. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyrészt óriási mázli, hogy a főnököm kétszeres anya, másrészt ha kell, tudok 1-1 napra nagyikat ugrasztani.

Mondjuk egy 2 éves kisgyereknek nem az igazi, ha 5 napból 5-ször más van vele - erre is volt példa, mert nem tudtuk máshogy megoldani.

Amikor visszajöttem dolgozni, azonnal kértem távoli hozzáférést, és hajnalonta, meg alvásidőben dolgoztam otthonról, hogy ne mindig táppénz legyen........

2014. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!