Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE-ÁOK: Szakkolégium kontra...

SZTE-ÁOK: Szakkolégium kontra albérlet? Rezsi és egyéb költségek?

Figyelt kérdés

SZTE-ÁOK diákjai! Melyik kolesz milyen ? (Info/Előnyök/Hátrányok)

Rezsi mennyire jön ki nektek, illetve milyen egyéb költséggel számoltok (pl: bulizás, sport, zene) ? Friss információra van szükségem. Tapasztalatokat ebben a témában köszönettel várok. :)



2018. ápr. 17. 22:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, SZTE ÁOK-ra járok, kollégiumban laktam egy darabig. Az orvosisokat vagy az Apáthy, vagy a Jancsó kollégiumba szokták osztani. Mindkettő előnye, hogy közel vannak az oktatási épületekhez és a fontosabb belvárosi közlekedési pontokhoz, és könyvtárba is kényelmesen be lehet sétálni mindkettőből. Hátrányaik, hogy egyáltalán nincsenek jó állapotban. Csak az Apáthyban vannak szobához tartozó vizesblokkok, a Jancsóban egy vizesblokk jut egy emeletre, az Apáthy szép kívülről, a Jancsó kívülről sem, és egyébként belülről egyik sem egy esztétikai élmény. Továbbá, az Apáthyban van lift, de a Jancsóban nincs, mindkettő négy emeletes, ha jól tudom. Főleg a Jancsó közösségét szokták dícsérni, és tényleg sok ott a jófej ember, de csak akkor menj koliba, ha kifejezetten kolis akarsz lenni, és ha jófej, könnyen barátkozó figura vagy, aki könnyen alkalmazkodik másokhoz.

Egyébiránt, jó áron lehet albérleteket találni, közel az egyetemhez.

Nem tudom, milyen plusz költségem megy el a zenére, nem a Spotify előfizetésem fog romba dönteni. :DD Bulizni ezen a karon szokás, de a te felelősséged, hogy mennyit költesz, illetve senki nem rángat el, ha nem szeretnél menni. A rezsi teljesen az albérlettől és a fogyasztásodtól függ. A legtöbbeknek kb 50-100 ezer közötti összeget szoktak utalni a szüleik egy hónapra, ahogy tudom, ha esetleg emiatt írtad ki a kérdést.

Sok sikert a felvételihez!

2018. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és melyik szakkolikra gondoltál? Én ismerek párat, és sajnos egyiknél sem alapoznám biztosra, hogy elsősként fel fognak venni, erre ne építs. :/
2018. ápr. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen az Apáthy és a Jancsó érdekel. :)

A "Zene" alatt pedig azt értem, hogy hangszeren játszani milyen módon és mennyiért van lehetőség (kifejezetten zongora vagy hegedű). Ha jól tudom van a karnak zenekara is.

2018. ápr. 18. 08:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Mióta van jó árban albérlet Pesten? :D Vagy mihez képest jó?
2019. júl. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!