Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Fizetnem kell, ha véletlenül...

Fizetnem kell, ha véletlenül neki mentem az út padkának az oktató autójával? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

4. órája vezettem autót életemben és véletlenül neki mentem az út padkának egy szűk körforgalomba. Az oktató leordította a fejem, elhordott mindennek(már előtte is ilyen volt az első órától fogva, mindenért kiabált vagy csak bunkó volt, mintha tíz éve vezetnék autót). (Valóságba csak a ford jel kopott meg a felnin.) Ott nem történt semmilyen egyesség a fizetésről. Semmit nem mondott a végén sem. Elmentem az autós iskolába és oktató cseréltem , de a szemét nem akarja leadni a kartonom, amíg nem fizetem ki.

Kérdés ki kell-e fizetnem egyáltalán vagy plusz pénzt akar lehúzni rólam( már próbálkozott ezzel, hétvégi extra díjas vezetéssel csak én nem voltam hülye) ?

És ha ki kell milyen papírokat kérjek tőle, hogy biztos nem akar-e tőlem többet lehúzni rólam, mint egy ford felni?

Ui.: az iskola nem nyilatkozott, hogy fizessek vagy sem.



2016. febr. 23. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szerintem fizetned, panaszold be. Nincs jogsid, tanuló vagy, ha egy gyalogost ütnél el, akkor sem te lennél a hibás egy oktatóautóban, hanem az oktató.
2016. febr. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te felelősséged, hanem az oktatóé. Ameddig tanulóként az ő autójában ülsz, felelősség szempontjából olyan az egész, mintha ő vezetne.
2016. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fizetni. Ha totálkárosra töröd a kocsit, meg 30 milliárdos kárt csinálsz másoknak, akkor sem a te felelősséged, hanem az övé. Ő azért ül ott, hogy felügyeljen, elég gáz, hogy hagyott ráhajtani a padkára, nem tudom, mi a francot csinált közben.
2016. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oktató felelőssége.. nálam úgy volt, hogy mikor először találkoztam az oktatómmal,tisztáztuk hogy azelőtt soha életemben nem vezettem autót..és engem pont ezért a 4. gyakorlati órán még nem engedett ki forgalomba( és még azután sem mentünk körforgalom közélebe egy jó darabig)..nem is csináltam kárt soha semmiben..szóval szerintem az oktatónak kell kifizetni a kárt,de arra azért vigyázz hogy ne rúgd össze vele a port (kèsőbb megérted miért ;))
2016. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó. Később megérti miért???
2016. febr. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!