Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia ELTE-n vagy...

Pszichológia ELTE-n vagy Károlin jobb?

Figyelt kérdés
Hova érdemesebb jelentkezni?
2018. máj. 7. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
4%
Tök mindegy, munkát úgyse kapsz egyikkel se.
2018. máj. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Én az ELTE-re jártam és csak jót tudok mondani. Valamivel elméletibb, mint a Károli. De egyikkel sem lőhetsz mellé. Plusz mesterre még mindig válthatsz.

De ha bármi konkrét érdekel szívesen válaszolok!:)

2018. máj. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy. Az alaptanterv ugyanaz. Az államvizsga tételsora is egyforma. Olyannyira, hogy a Károli az ELTE akkreditált tantervét vette át.

Nincsen egyetem és egyetem között akkora difi. Az alapszak nudli. Ha valóban érdekel itt is, ott is utána kell olvasni.

2018. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én az ELTE-n végeztem a pszicho alapszakot, és most a mestert is ott csinálom. Ami tuti, hogy az ELTE elmélet-orientáltabb, mint a Károli, kevesebb a gyakorlati jellegű óra/terepmunka, ahol élesben próbálhatod ki magad, inkább a kutatásra készít fel. Viszont azt gondolom, hogy még ha nem is akarsz később kutatóként dolgozni, akkor is megéri erős kutatásmódszertani képzést kapni, plusz mesterre még mindig mehetsz máshova (bár az alkalmazott szakirányokon, mint pl klinikai vagy tanácsadás, az ELTE mesterképzései is elég gyakorlatiak).
2018. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!