Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kolesz vagy albérlet Pesten?

Kolesz vagy albérlet Pesten?

Figyelt kérdés

Az Állatorvostudományi Egyetemre készülök, és nagy dilemmában vagyok, hogy a kollégiumot válasszam, vagy béreljek egy lakást. Szívem szerint bérelnék, de nem tudom, hogy tudnám megoldani, hogy minden hónapban ki tudjam fizetni.

Aki ide jár, és esetleg albérlős, az legyen szíves ossza meg velem a praktikáit, hogy ő dolgozik-e valahol, vagy miből állja a lakását.

Illetve a kollégisták élményeit is szívesen várom.

Köszönöm előre is!



2018. máj. 12. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyire vagytok gazdagok. A Pesti albérletért pofátlanul magas árakat bírnak elkérni.

Esetleg ha többen összeálltok, kb. 3-an, akkor még működhet.


Szóval szerintem a kollégium jobb ilyen szempontból, meg egyébként sem véletlen találták ki a kollégiumot. Aki meg a tanulmányi eredménye miatt bekerülne, az automatikusan kiérdemli.

2018. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A budapesti kollégiumok zöme öreg és lepusztult. Az ÁTE kolija nem tudom milyen, de ha megengedheted magadnak szerintem inkább bérelj.
2018. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Az állatorvosin a kolit szerintem nem érdemes kihagyni. Vizsgaidőszakban is sok segítségre számíthatsz, nagyon rendesek az emberek, szinte mindenki ismer mindenkit. Több olyan ismerősöm is kolis volt, aki simán megengedhette volna az albérletet, de a társaság miatt inkább a kolis életet választotta.
2018. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
2018. máj. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem zavarják egymást a hallgatók a felkészülésben az állatorvosi koleszában? Ettől féltem igazándiból vele kapcsolatban a leginkább.
2018. máj. 12. 16:26
 6/7 anonim válasza:
100%
Van külön tanulószoba. Az egyetemen a könyvtárban is lehet tanulni. A gólyatáborba is érdemes elmenni, ott akár megismerheted a leendő szobatársaidat is. Az én időmben még lehetőség volt arra is,hogy az első napokban átkérd magad más szobába, persze csak akkor,ha ez mindenkinek megfelelt. Szóval akár már a gólyatáborban is megbeszélheted a leendő szobatársaiddal, hogy ők mit gondolnak a számodra fontos dolgokról. Szerintem jó kis közösség, kár lenne kihagyni.
2018. máj. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 13. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!