Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs középszintű...

Miért nincs középszintű matematika érettségin szóbeli?

Figyelt kérdés
Eközben a többi tantárgyból van. Mérnökire készülőként én ezt kibszásnak tartom (főleg a magyart).

2018. máj. 19. 16:03
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Megy is a magyar. Leszámítva azt a 20*3 oldalnyi szóbeli tételt, amikről egyelőre azt sem tudom, kikről szólnak.
2018. máj. 20. 00:05
 12/26 anonim ***** válasza:
Történelmileg így alakult. 2004-ig kellett tételt bizonyítani és definíciót írni, és az is az írásbelin volt. HA elolvasod Kosztolányi Aranysárkányát vagy megnézed a belőle készült filmet Mensárossal, amit néha ad a tévé, akkor látni fogod, hogy régen volt szóbeli matekból is. Abban is volt logika, ebben is van. Egy érettségit megszervezni drága és bonyolult dolog, és a matek szóbelinek általában nincs annyi haszna, amiért megérné. Hiszen példákat úgyis írásban oldanál meg a szóbelin is, szóban csak előadni lehetne. Az viszont igaz, hogy aki elrontotta az írásbelit, és a szóbelin szeretne javítani, azzal kitolás ez a rendszer. Szerintem a vizsgázók többsége jobban örül így neki.
2018. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Miért nem mentél emeltre? Ott bizonyítgathatnál és nem számítana, hogy magyarból nem ismered a költőket.
2018. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
64%

tegnap 21:53


Igazából egyikhez se. Mindent megtanulhatsz ott helyben, annyira nem nehéz. 3-as voltam középiskolában végig matekból, és most csinálom a második mérnöki szakomat, kitűnő eredménnyel, köszönöm, elvagyok a gyenge 4-es érettségimmel is.

2018. máj. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Emeltre mentem matekból, épp ezért érzem kibszásnak, hogy nekem 5 ku va szóbelin kell teljesítsek, mert ott az a kicsszett magyar.
2018. máj. 20. 10:58
 16/26 A kérdező kommentje:
Egyébként igenis számít, hogy nem ismerem, mert 12% alatti szóbelivel buktatnak:)))))
2018. máj. 20. 10:59
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha emeltre mentél, nem értem, hogy miért pattogsz a magyar miatt. Oké, hogy arra is készülni kell, de neked a matek a fontos. Attól még, hogy nem vagy olyan jó magyarból, nem kell ócsárolni.
2018. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Mondom buktatnak a szóbelin 12% alatt!
2018. máj. 20. 11:25
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, téged az zavar, hogy választottál magadnak egy magasabb követelményt, amihez szóbeli is tartozik, és most fáj, hogy másoknak könnyebb, és azt szeretnéd, hogy nekik is legyen plusz egy szóbeli, mert attól éreznéd jobban magad? Hát ezen mi nem nagyon tudunk segíteni, ez a te fejedben levő probléma. Te választottad az emeltet.
2018. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Pontosan, zavar. Rohadtul nem akarok szóbelizni magyarból, mert szerintem egy undorító tantárgy, és ez nekem többletstresszt jelent a szóbeli vizsga. Épp eleget szenvedtem a cseszett műelemzéssel, azon gondolkoztam, hogy deriválom a feladatot, és megadom a menetét.
2018. máj. 20. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!