Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs középszintű...

Miért nincs középszintű matematika érettségin szóbeli?

Figyelt kérdés
Eközben a többi tantárgyból van. Mérnökire készülőként én ezt kibszásnak tartom (főleg a magyart).

2018. máj. 19. 16:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
49%
A szóbelivel javíthatsz, és ha jó vagy matekból, akkor a nyelvtanból is jónak kell lenned! Ezt hidd el nekem, 20 éves tapasztalat. Egy nyelvtanszóbeli nem okozhat gondot jó matekosnak.
2018. máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Jó vagyok nyelvtanból, fogalmazni tudok, a helyesírásom is pöpec, de a szóbeli vizsga nagy része költők, írók és a műveik, amikről én egy szót nem tudok megtanulni, mert nem köt le.
2018. máj. 20. 14:32
 23/26 anonim ***** válasza:
Nem, nem a nagy része. Egy irodalomtétel, egy nyelvtantétel, azonos súly, és te választasz, melyikkel kezdesz.
2018. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
magyarból minimum kettesre érettségizni szinte bárki letud azért.
2018. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem túlreagálod. Egy magyar középre csak alapműveltségi tudás szükséges, ha ezt nem látod be, ne menj mérnöknek, mert nem látod a dolgokat rendszerben. Mivel készülsz mérnökire? Mert ha nem emelt matekkal, talán infóval, fizikával? Esetleg epítészetre pont magyarral? Egnem igazságos ugy szidnid a rendszert, hogy benefitálsz belőle. Mellesleg az emelt magyar és a közép közt ugyanakkora ugrás van, mint a matek emelt es közép között. És mielőtt leszólsz, én is mérnöknek készülök, emelt matekkal és fizikával. Az, hogy a reál tárgyak érdekelnek viszont nem jelenti azt, hogy műveletlen ősbunkónak kell lenni.
2018. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Műveletlen ősbunkó, aki nem ismeri a hulladék irodalmat:Dddd

Oké

2018. jún. 3. 17:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!