Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Metropolitan egyetem mellett...

A Metropolitan egyetem mellett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nyilván metropolitanos diákok véleménye érdekel, nappali képzés mellett lehet heti 30 órában dolgozni? Nagyon jó állásom van jelenleg, nem szívesen hagynám ott az egyetem miatt, viszont az órákat sem szívesen skippelném (pláne, hogy 300k egy félév)

2018. máj. 22. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Heti 30 órát azért kissé nehéz, ha olyan irodai melóra gondolsz ami csak hétköznap van. Skippelés nélkül nem valószínű, csak ha hétvégén is tudnál dolgozni vagy közel van az egyetemhez a munkahelyed és tudsz jönni-menni a kettő között (pl 3 órát be tudsz menni reggel aztán elmész néhány órára amíg előadás van majd visszamész, mert a fő probléma hogy össze-vissza vannak az órák). Péntek többnyire szabad, de a másik 4 nap nem szokott túl szerencsés lenni. Esetleg levelezőn tanulj akkor, az mellett nem kell otthagyni a munkád.
2018. máj. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


1 Ha valaki egyetemre, vagy valamilyen szakirányú képzésre sajnos az legtöbbször egész embert igényel, vagy a végén szerzett esetleg papír tényleg csak egy szép kemény fedeles dolog lesz. Nem is feltétlen mindig a követelményeknek nehézsége végett, hanem az miatt, ha valaki a szakmájában igazán jó szeretne lenni, akkor sokat kell fejlesztenie, kèpeznie önmagát, ahhoz, hogy az a papír ne csak egy papír legyen, hanem tudás is legyen a fejben.


2, Ha olyan munkakörben dolgozol, ami valamilyen szinten kötődik a képzéshez, akkor hasznos is lehet a dolog, mivel te már rendelkezel bizonyos szakmai tapasztalattal. Bár azért sajnos megkell jegyezni, hogy az egyetem teljesen más, mint a gyakorlati munka és ez fordítva is igaz. Viszont, ha van gyakorlatod a dolgokba sokkal könnyebben tanulhatod meg az elmélet, mivel könnyebben össze tudod kapcsolni majd a dolgokat fejben.


3. Vannak akik szakmában dolgoznak és elmennek valamilyen képzésre, általában abból kifolyólag, hogy szakmailag, vagy anyagilag előre léphessen a munkahelyen, ők általában a tanulmányi követelmények minimumát, vagy közepesen teljesítenek, de általában nekik csak arra a bizonyos papírra van szükségük.


Megjegyzés:


Nyilván ember függő is a kérdés, de arra kell számítani, hogy ha teljesen mást tanulsz, mint dolgozol, akkor nagyon nehéz lesz, mert se a munkádba se a tanulásban ne tudsz teljes mértékben teljesíteni maximum ideig óráig.

2018. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Javaslom menj el jegyvizsgálónak a Metropolitan EC-kre :D az menő lenne
2018. máj. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!