Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyelvtanári diplomával rögtön...

Nyelvtanári diplomával rögtön felsőoktatás után lehet fordítóként/tolmácsként dolgozni? Vagy kell hozzá fordítói papír pl?

Figyelt kérdés
köszi előre is
2010. jún. 15. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
sokan írták már fórumokon, hogy végzettség nélkül is fordítanak, tolmácsolnak, de szerintem ahhoz, hogy hivatalosan dolgozhass, szükség van a papírra, elvégezni a tolmács/fordító mesterszakot, vagy vmilyen szakfordítói képzést
2010. jún. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fordításra vállalkozóit és egyéni adószámot is csak fordítói szakvégzettséggel válthatsz ki, így hát igen, elvileg kell.
2010. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
azért az érdekes, hogy tolmács/fordító mesterszakon csak angol-német-francia-olasz nyelveken lehet tanulni. akkor aki a többi nyelvből akar fordító lenni, az mit csinál?? akkor lehet mégis lehet a nyelvszakos diplomával fordítani...
2010. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak ezek a nyelvek vannak, az ismerősöm pl. Angol-Spanyol szinkrontolmácsit végzett idén a BME-n. Ne csak az ELTE-ben gondolkozz...:)
2010. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tolmacs/fordito mesterszak csak 3 suliban van, pesten(angol/nemet/francia), veszpremben(angol/nemet/francia/olasz) es miskolcon(angol/nemet). A tobbi forditokepzes vmilyen szakfordito kiegeszito kepzes, jo dragak raadasul. Es ha en pl arab vagy szlovak fordito szeretnek lenni, nem talalnek szerintem semmilyen kepzest, szoval aki ilyeneket tanul egyetemen, szerintem utana fordithat...
2010. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!