Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia szóbelin milyen...

Emelt kémia szóbelin milyen tételeket húztatok? Főként A, és C tételek érdekelnének. Segítsünk azoknak akik még nem estek túl rajta!

Figyelt kérdés
Korábbi linkeket nem kérek, már mind megnézve, köszi.

2018. jún. 6. 15:01
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia, én ma voltam kémia szóbelin. Úgy érzem nagyon jól ment, és nagyon kedves volt a bizottság is.


A, tétel

Négy darab három atomos molekula összehasonlítása kötés szög, polaritas stb alapján

B, mg darabot dobunk vízbe és sósavba

C, a legkisebb egyértékű alkohol, aminél fellép a geometriai izomeria.


Remélem tudtam segíteni

2018. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2018. jún. 7. 22:34
 3/4 csingilingg84 ***** válasza:
100%
Kémia: A tétel: kovalens kötés és a molekulák - kovalens kötés, szimmetria, típusok, jellemzok példával, molekula, terszerkezet és polaritás fuggese példákkal B tétel: 26. kísérlet C tétel: két szén és két oxigenatomot tartalmazó szerves vegyület forraspont parositasa (98, 118, 198) miért azok? :)
2018. jún. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A: Nitrogén (vegyérték elektron szerkezet, oxidácios számok, főbb kémia jellemzők) nitrogén oxidok, ammónia (szerkezet, előállítás, vizes oldata, szökőkút)


B: Elvégzendő kísérletben a gyertyareszelék, szappanreszelék, porcukor, borkősav azonosítása /60. kísérlet/


C: Megadott atomsugarak párosítása megadott elemekhez,(B, Be, Li, K, Na) ennek magyarázata


Sok szerencsét, remélem segítettem! :)

2018. jún. 8. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!