Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem lesz elég pontom az...

Nem lesz elég pontom az egyetemhez mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hiába dolgoztam rengeteget, akárhogy számolom nem lesz elég pontom ahhoz, hogy felvegyenek. Van egy felsőfokú angol nyelvvizsgám. Csináltam két emeltet, angol 90%, történelem 72% lett. Ezenkívül a közép biológiám 93%, a magyarom 91%, és a matekom 59% lett. Ezzel így 425 pontom van. De mind az ELTE, mind a jelölt szak igen népszerű, és tavaly 435 ponttal lehetett bekerülni. Feltételezhetően ez a pontszám idén jóval magasabb lesz. Így nem fognak felvenni. Ez elég lelombozó, és azt sem tudom, hogy mi mindent tehetnék még. Ettől többet hogyan? Még esetleg a törimen tudnék javítani.. De már annak is örülök hogy ilyenek lettek amilyenek.. Pótfelvételin nem szokott lenni pszichológia. A keresztféléves eljárásnál sem indítják, ergo meg kell várnom a következő májusi normál felvételit. De az rengeteg idő. Másrészt nagyon el vagyok keseredve mert én úgy gondolom hogy amit tudtam megtettem, elfáradtam. A középiskolám olyan volt mint a pokol, alig vártam hogy végre olyan helyre mehessek ahol tanulni vágyó, normális emberek vannak. Ez tartotta bennem a lelket. De most így.. Nem tudom mihez kezdetnék. Szerintetek próbáljak meg októberben mégegy érettségit? Mondjuk egy emelt bioszt, és mellé elmenjek német középfokút is csinálni és várjak jövő ilyenkorig és úgy jelentkezzek újra, vagy mi legyen? Volt valaki ilyen helyzetben? Ti mit csinálnátok?

(+ ráadásként ha nem vesznek fel a szüleim rettentő csalódottak és mérgesek lesznek, nem fogják jó szemmel nézni hogy itthon vagyok, azt meg pláne ha munkát keresnék mert ők is azt akarják, hogy egyetemre menjek.)


2018. jún. 7. 21:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Azért a matekon is lehetne javítani, 1 év kiesés nem sok, elmehetsz dolgozni, legalább beletapasztalsz milyen is a munka.
2018. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
34%
milyen szak? (lehet kihagytam olvasás közben)
2018. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
66%

Könnyű utólag okosnak lenni, de ezért kell beírni egy olyan szakot is a három közé, ahol alacsonyabb a ponthatár.

Mit tehetsz most? Minél jobban felkészülsz a szóbelikre, és reménykedsz, hogy csökken a ponthatár. Ha nem, akkor meg marad a jövő év.

2018. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

#2.: pszichológia, ha jól értem

#3. & kérdező: államin biztos nem csökken a ponthatár, mert a 435 központi minimumponthatár, ami alá egy egyetem se mehet


Kérdező:

Próbáld meg minél jobbra megcsinálni a szóbeliket, jelenleg mást nem sokat tudsz tenni sajnos. A két emelttel kimaxolod a 100 pluszpontot, tehát azzal már nem sokat tudsz kezdeni. A matekon és a töri emelten lenne érdemes javításon gondolkodni, egy jó, biztos matektudás pszichológián eleve nem árt. Középiskolai jegyeid milyenek? A 425 pont az kalkulátorral jött ki vagy magadnak számoltad? Ha utóbbi, akkor duplázva vagy "simán"? Illetve ezek még csak az írásbeli eredmények? Ha igen, a töri emeltre kéne nagyon rágyúrni, max pontos szóbelikkel azon tudsz a legtöbbet emelni. Persze a többire is készülj, rontani se kéne, de 90% feletti eredményeken csak pár százalékokat lehet emelni szóbelivel.

2018. jún. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
22%

# 3: Oké, nem tudtam, hogy pszichológia. Az úgy szívás. Akkor, ha nem jön össze, várhat jövőig. De én azt tanácsolom kérdező, hogy ha nem ragaszkodsz feltétlenül ehhez a szakhoz, akkor jövőre legalább harmadiknak írj be valami olyat is, ahol alacsonyabb a pontszám, hogy ha akkor se jön össze, mégse maradj még egy évet otthon!


Nekem szerencsém van, mert kb. ugyanannyi pontom lesz, mint neked, de nálam ez valószínűleg sima bejutást jelent majd. :D

2018. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Todboy ***** válasza:
82%

Ismerős a helyzeted, nagyon sokak csak pár ponttal csúsznak le pszichológiáról.

Jognál legalább a 464 pont miatt nem reménykedik az ember az államiban, és az önköltséges is olcsóbb.


Gyorsan számoltam felvin, a saját eredményeimet átírva. Ha a törit felhúzod 80%-ra, amihez majdnem tökéletes szóbeli kell, akkor benn lehetsz 440 ponttal, ha nem emelkedik a határ.


Ha jövőre ki is javítanád a matekod, mondjuk 80% fölé, az sem húzna eleget, a töri emeltet kéne valahogy feltornázni, hogy duplázhass.



Kérlek, ha nem vesznek fel, ne zuhanj teljesen magadba, tudd, hogy vannak mások is akik csak másodjára, harmadjára kerülnek be, ez nem szégyen, és nem olyan nagy hátrány, hogy pár évvel később kezded.

2018. jún. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt. :) Az a helyzet, hogy én igazából biológia szakra szerettem volna jelentkezni eredetileg. Csak az iskolám, egy borzasztó rossz iskola és nem volt lehetőségem váltani. Az oktatás nagyon a legalja volt minden szempontból, gyakorlatilag többet ért volna ha magántanulóként tanultam volna és ez nem egy csúnya vicc. Mindent amit megtanultam, elértem saját magamtól csináltam. Emiatt pedig nem mertem megkockáztatni a biológia emeltet sem, illetve a szakot sem, mert féltem attól, hogy nem tudnék elég jól felkészülni egyedül, illetve, hogy ha fel is vennének nem lenne elég amit tudok, azokéhoz képest akik tagozaton tanultak. Lehet, hogy butaság volt, lehet hogy nem de bánom egy kicsit, hogy legalább második helyre nem jelöltem. Mindenhova pszichológiát jelöltem végül. Gyengébb helyet is jelöltem, de az ELTE volna az "álom". Mert náluk a pszichológiát nem a bölcsész szakokhoz sorolják, illetve több lehetőség is van például kognitív pszichológiát illetően is, ami pedig engem leginkább érdekelne az egészben. :\
2018. jún. 7. 21:59
 8/33 A kérdező kommentje:
Ezek már a teljes eredmények. Illetve az emeltek. :\
2018. jún. 7. 22:02
 9/33 A kérdező kommentje:
A történelem szerintem nagyon nehéz volt, tele volt gazdaságpolitikával, agráruniós feladattal, pénzüggyel. Nem azt mondom, hogy megoldhatatlan volt, de nem volt könnyű, örülök, hogy ilyen lett. A matekot lehet, hogy újra megpróbálom ősszel, mert nem vagyok annyira hülye, de nem hiszem, hogy sokat tudnék rajta emelni.
2018. jún. 7. 22:05
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

"Csak az iskolám, egy borzasztó rossz iskola és nem volt lehetőségem váltani."


Ismerős a helyzet. :D Illetve engem nem pont arra készítettek fel, amit ott kérnek (külhoni magyar vagyok), úgyhogy nekem is egyedül kellett felkészülnöm az érettségire.


Hát akkor, ha idén nem jön össze, jövőre próbáld meg még egyszer, de jelölj be egy alacsonyabb ponthatárú szakot is! :)

2018. jún. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!