Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeged vagy Pázmány jog?

Szeged vagy Pázmány jog?

Figyelt kérdés

Sziasztok:) idén érettségizek, úgy láttam voltak már a témában hasonló kérdések, de a legtöbb elég régi(2010, 2013-as), ezért ezekre nem biztos, hogy még mindig lehet alapozni. Úgy gondoltam az eltelt évek biztosan hoztak változásokat, így izgatottan várom a válaszokat kitérve bármire: tanítás, elvárások, tanárok, közösség, egyetemi élet, külföldi lehetőségek tanulás terén, személyes tapasztalatok


Előre is köszönöm a válaszaitokat!



2018. jún. 7. 22:51
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok, ne haragudjatok, de lemaradt a felsorolásból a "KOLLÉGIUMOK" címszó, ez is nagyon érdekelne!
2018. jún. 7. 22:56
 2/5 anonim válasza:
74%

Ha te most mit tudjam én Békéscsabán laksz, tuti nem járnék fel Pestre egyetemre. Ahogy Gödöllőről sem Szegedre.

Az örökös rangsor:

ELTE

SZTE

Pázmány

PTE


Szeged nagyon jó, főleg, ha nem kell 300 km-ert utazni. A város gyönyörű é saz egyetemi élet is jó, tesóm szerint.

Most lehet lepontozni, de én az ELTE-re jártam és ezerszer keményebb, mint a Pázmány, viszont sok program van utóbbiaban is. Viszont nekem az egyházi fíling nem kell. Még Szegen és az ELTE-n isntöbb a külföldinlehetőség.

2018. jún. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Meg tudom erősíteni, amit a 2-es válaszoló írt. Ha Budapest és ELTE nem játszik, akkor vidékiek közül Szeged a legjobb!
2018. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Jogi rangsor : ELTE-Pázmány-Szeged. Szóval ezeken a jogi karokon végzel le a kalappal !
2018. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én Pázmányos vagyok. Nekem összességében pozitív csalódás volt az egész egyetem, pláne a jog. Mielőtt felvetttek, a csapból is az folyt, hogy a jog milyen rohadt nehéz, nos szerintem a Pázmány sokat tesz azért, hogy ne csak magoltasson veled, hanem megszerettesse, azt amit tanulsz. Nyilván ehhez elhivatottság is kell, de abszolút bírható.

Családias a közösség, az tanárok szuperjók, nyilván van aki többet követel, szigorúbb de mindenhol.

Egy szemeszterben 2-3 buli szokott lenni, nem rosszak.

Valószínűleg jogos sajátosság, de nagyon sokan járunk be a sulikönyvtárba tanulni, ami sokat segít az ismerkedésben is. :)

A koliról nem tudok sokat, mert nem vagyok kolis.

A külföldi lehetőségekről azt mondták, hogy katolikus iskola lévén elég színes a paletta, sok a külföldi kapcsolata a sulinak.

2018. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!