Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános Orvosi Kar PTE vagy...

Általános Orvosi Kar PTE vagy SZTE?

Figyelt kérdés

ÁOK-ra szeretnék jelentkezni. Tudom, hogy brutál sokat kell tanulni. De azért mégis érdekelne, hogy hol kell többet. Ha egyáltalán valamelyik egyetemen több az elvárás.

Azért merült fel bennem, mert Pécsre egy kicsivel kevesebb pont kell a felvételin.


2018. jún. 18. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Minden orvosin ugyanúgy kell hajtani.

Nincs olyan, hogy valahol többet kell valahol meg nem.

Olyan van, hogy pl egyik tárgyat egyik egyetemen jobban nyomatják pl SZTE-n kórélettan.

Alapvetően én Pécset javaslom mert voltam mindkét egyetemen és Pécs nekem jobban felszereltnek tűnt. Én idén a PTE-re jelentkeztem.

2018. jún. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a SZOTE-ra járok, viszont mivel a POTE-ra nem jártam egy napot sem, így nem tudok neked válaszolni...

Én a szegedi orvosképzést színvonalasnak tartom, és szeretem is. Szorgalmi időszakban nem kell azért megszakadni a tanulásban (szerintem máshol sem), de vannak azért számonkérések. A vizsgaidőszak viszont felér a pokollal (de máshol gondolom dettó).

Ha az a célod, hogy minél kevesebbet kelljen tanulni, akkor alapból nem jó szakon keresgélsz. :D az biztos, hogy minden egyetemen sokat kell tanulni orvosin.

Az is igaz egyébként, hogy van, ahol az egyik év nehezebb, van, ahol a másik. Pl. SE-n a másodév az, ami hírhedten szörnyű, és amin sokan megcsúsznak, míg nálunk ugyanez a helyzet a harmadévvel.

2018. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyáltalán nem kötekedésből, főleg, mert tényleg nem tudom mi a helyzet a POTE-n, de felszereltség esetén miket tudtál összehasonlítani második válaszoló úgy, hogy nem is vagy egyik egyetemnek sem a diákja? Boncterembe, kémia/fizika/biosz laborba tutira nem engedtek be titeket egyik helyen sem, az meg, hogy mennyire szép egy előadóterem, ahol előadják az elméleti anyagot, az a legkevésbé sem számít. (Bár szvsz a szegedi tantermekkel sincs semmi gond) Nem rosszból tényleg, csak nem értem miket tudtál összehasonlítani.
2018. jún. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!