Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin ösztöndíj, lehetséges?

Orvosin ösztöndíj, lehetséges?

Figyelt kérdés
Ki kaphatja, ki pályázhat, mennyi havonta? Reális cél lehet vagy hagyjam a fenébe, mert csak az a 2% zseni kapja meg? Van itt valaki akinek van ezzel tapasztalata? (ill. látott már olyat, aki kapott ösztöndíjat:D)

2018. jún. 22. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Minden félévben az évfolyamátlaghoz mérten határozzák meg az ösztöndíjsávokat, nem előre jelölik ki. Meg lehet szerezni, egyáltalán nem lehetetlen. Azonban, ha adhatok egy tanácsot, ne az legyen a cél, hogy mindenképp sikerüljön, mert elég nagy stressznek teszed ki vele magad. Tanulj lelkiismeretesen, és örülj, ha kapsz! Sajnos nem egy akkora összeg, még a legmagasabb sáv sem, hogy kellően motiválja a hallgatóságot!
2018. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

FOK-on az évfolyam fele kapja meg átlag alapján.

Én egyszer 3. voltam a rangsorba és 25 ezer körül kaptam, szóval nem olyan magas összeg.

2018. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Az kap tanulmányi ösztöndíjat, akinek az átlaga eléri az évfolyam mediánját, tehát a hallgatók "jobbik" fele. Nekem másodévben volt egyszer havi 25 000-es 4,7-re, aztán valami 11 000-es 4,0-re, azért rendesen meg is küzdöttem. Azóta viszont nem kaptam semmit.


Most negyedévben 4,49-re jár 7800, 5,00-re 24 000 és a klinikai tárgyakból teljesen lutri, hogy milyen jegyet kapsz, könnyen osztogatnak 4-est meg 5-öst, kivéve, ha éppen rossz napja van a vizsgáztatónak. Ilyenkor már jobban megéri dolgozni, mint ösztöndíjra hajtani, mert biztosabban lehet vele több pénzt keresni.

2018. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as, negyedévben már van annyi szabadidőd hogy tudsz egyetem mellett dolgozni?
2018. jún. 22. 14:19
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Van. Bár én csak alkalmi munkákat vállalok egyelőre, sok évfolyamtársam elmegy kórházba segédápolónak meg magánszolgáltatókhoz adminisztrációs munkákat végezni.
2018. jún. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Az évfolyam fele kap az átlagától függően különböző összeget. Nekem 30000 körül volt a max.
2018. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Annyival hadd egészítsem ki az előttem válaszolókat, hogy nem kifejezetten a tanulmányi átlagot nézik, hanem az ösztöndíjindexet. Ez azt jelenti, hogy minden tárgyból beszorozzák a jegyedet a tárgy kreditpontjával, összeadják az összeset és leosztják 30-cal (akár 24 kredited van a félévre, akár 32). Ebből látszik is, hogy aki több kreditnyi tárgyat vett fel, nagyobb eséllyel kap ösztöndíjat. Én úgy tudom, hogy a legjobb hallgató az évfolyamon 35000 Ft-ot kap havonta, azaz egy éve tutira annyit kapott, idén nem tudom, gondolom ez változhat. :)
2018. jún. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosak voltak a válaszok, köszönöm szépen! Azt pedig nem is gondoltam hogy munkát is lehet mellette vállalni egy idő után..
2018. jún. 23. 19:02
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én GYTK-ra járok, nálunk 32100 Ft volt asszem a maximum. Nálunk 32-en kaptak az évfolyamból és kb: 90-en vagyunk.
2018. jún. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!