Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar szóbelin ha nem tudom...

Magyar szóbelin ha nem tudom a memoritert mi történik?

Figyelt kérdés

Ugye vannak olyan tételek, 7 vagy 8 olyan költő is van akihez meg kell tanulni egy verset, kívülről elmondani majd elemezni+ még többet is kéne említeni egyet pedig elmondani..

Nem igazán tanultam idáig magyarra, inkább törire mert az nekem nehezebb, ezért biztos lesz olyan hogy nem fogom tudni a verset pár tételhez.

Ha esetleg ilyet húzok ki, akkor megbukok ha nem mondok memoritert, vagy hogyan lesz? :D

A verselemzéssel amúgy nincs gond az menni fog szerintem, ha tolok egy viszonylag jó verselemzést + idézeteket is beleteszek akkor max. hány pontos lehet memoriter nélkül?

Ha nem bukok meg már az is elég legrosszabb esetben..



Sokszor elmondta amúgy a tanárom hogy mindegyikhez tanuljuk a verseket mert az fontos lesz, de nem igazán vettem komolyan idáig

köszi a válaszokat



2018. jún. 22. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem egy tökéletes felelet tökéletes nyelvtan tétellel memoriter nélkül mondjuk 90% körül lehet,45 pont.
2018. jún. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez hülyeség. Kapsz szöveggyűjteményt. Nincs memoriter része a szóbelinek.
2018. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiírod a szöveggyűjteményből, aztán megprobálod memorizálni, amíg sorra nem kerülsz. Valamennyi csak megmarad belőle a fejedben, ha nem, akkor meg felolvasod, persze nézz fel közben. Én a memoritert a végére tenném be. Pl.: “Feleletemet egy számomra fontos/kedvenc/stb. idézettel/ versrészlettel/ memoriterrel zárom”, és elmondod.
2018. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Érdekes, én is azt hittem egyébként hogy nem kell verseket tanulni csak verselemzés van, aztán utánanéztem, úgyhogy ezt nem én találtam ki:


[link]


"Memoriterek szöveghű és kifejező

előadása."

Választható és kötelező szerzőknél is van ilyen szempont, és a tanárom is hasonlókat mondott.. Mindegy, már csak 1 nap van talán nem ezen fog múlni, köszönöm a válaszokat

2018. jún. 23. 17:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak riogatás. Nekünk is mondták, hogy ez memoriter, meg az, aztán végül egyetlen tételben sem volt egy darab memoriter sem. Megelégedtek azzal, hogy nevén nevezted a verset és elemezted.

Én nyelvtanból az ómagyar nyelvemlékeket húztam és a Halotti beszédből, amit elvileg kívülről kéne tudni, csak az első két mondatot mondtam el, mégse volt vele gond.

2018. jún. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én emelt szinten érettségiztem,s tőlem nem is kérdeztek memoritert.
2018. jún. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kell memoriter! A magyar tanárunk mesélte, hogy egyszer összeveszett az aktuális vizsgaelnökkel, aki azt akarta, hogy a diák tudja kívülről a Szózatot, mert hogy az annyira alap. Csakhogy erre nincs szükség, bármilyen versnél/novellánál/drámánál használhatja a leírt szöveget az elemzéshez.
2018. jún. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdező pedig belinkelte a helyes forrást, amely szerint a tanár kérHET memoritert (nem biztos, hogy fog).

Az érettségi elnöknek viszont nincs ilyen beleszólási joga. Semmi köze hozzá, hogy melyik verset adta fel a tanár.

2018. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ellenkező eset történt. A tanár kért az adott költői képre a versből az idézetet felelet közben, aki erre a szöveggyűjteményt használta volna, de a tanár nem engedte. Erre a vizsgaelnök közölte, hogy a szöveggyűjtemény márpedig használható, úgyhogy használja csak nyugodtan. Persze mindez elkerülhető, ha már a felkészülési időben kiírja a szükséges sort a gyűjteményből, mert akkor bizony használható.
2018. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!