Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szoftverfejlesztés Java SE...

Szoftverfejlesztés Java SE platformon (Kövesdán)?

Figyelt kérdés
Mennyire jó a fent említett könyv? Mennyire illeszkedik a Prog3-hoz? (BME mérnökinfó) Kint volt a honlapon ajánlott irodalomként, de érdekelnének személyes tapasztalatok, hogy megéri-e beszerezni.

2018. jún. 27. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem tudsz annyira angolul, hogy angol könyvből tanulj, akkor inkább menj el sürgősen angol tanfolyamra.
2018. jún. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert ez az ajánlott könyv a tárgyhoz. De ezt le is írtam. Ha tudsz jobbat angol nyelven (ami nem csak jobb, de illeszkedik ehhez a tárgyhoz), akkor mondd, ne pedig a nyelvtudásomat kritizáld amiről fogalmad sincs.
2018. jún. 27. 11:09
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Értem. Nos, mint írtam, nem ismerem ezt a könyvet. Javához a Head First Java 2nd editiont szokták ajánlgatni kezdőknek, ami jó könyv csak nagyon régi (talán még Java 5-höz volt).


Pár újabb könyv, amelyek jók:


Az alapokhoz Mala Gupta OCA Java SE8 cert. guide (és ezzel egyből át is repülsz az Oracle Java certifikáció első részén)

Cay S. Horstmann Core Java Vol. I és II -- ez egy nagyon átfogó, vaskos könyv

Java 8 in Action -- lambdához, stream apihoz, funkcionális programozáshoz

Java 8 Lambdas -- ugyanahhoz

Cloud Native Java -- ez egy nagyon jó könyv, a Netflix főmernökeitől azt hiszem, kb hogyan tervezz Java rendszert a felhőbe


Spring Frameworkhöz

Spring in Action (nagyon jó könyv)

Pro Spring 5

Spring 5 Recipes, 4. edition

Learning Spring Boot 2.0, 2nd edition


Azután van még rengeteg Java könyv, ez csak pár ötlet volt.

2018. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

1-3# Úr isten .... Az ilyen mért kommentel. Egy 3. éves BME egyetemistáról van szó, aki a tantevhez keres megfelelő könyvet.


Nem egy kezdőről aki most akar megtanulni programozni.



Itt van a tanterv:

[link]


A Big Java Late Objects című könyvben, amiből én tanultam ez mind benne van a Swing kivételével. Több könyvet is ismerek, amúgy az előttem lévő ügyesen leírt pár jó könyvet, de egyiknek sem tudom fejből a tematikáját.


A kédésben forgó könyvet hasonlítsd össze a tantervel. Jobbat nem tudok mondani.


(Az előttem lévő kommentelő, meg egy öntelt paraszt)

2018. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért lennék "öntelt paraszt"?
2018. jún. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5#


"Ha nem tudsz annyira angolul, hogy angol könyvből tanulj, akkor inkább menj el sürgősen angol tanfolyamra."


Ezért, meg utána felsoroltál random könyveket, amiről ötleted sincs, hogy mennyire kompatibilis a tantervel.


A kérdés azt volt, hogy a fent említett könyvet megérie megvenni a Prog 3re a BME.


Ehez köze sincs annak, hogy valaki tud angolul vagy nem és ezt normálisabban meglehet kérdezni ha netántán tényleg segíteni akarnál, de csak angol könyveket tudsz.


... de utána kb kimásoltad az amazon top java könyveit.


Olyan fenhangon adtad meg a választ mintha isten lennél, de igazán kicsit sem releváns az amit írtál. Még azt sem tudod, hogy mi van a BME tanterveben.


Meg itt nem egy kezdőről beszélünk. Egy (legalább) másod éves egyetemistáról.

2018. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Oké elnézést, tényleg karcosan írtam elsőre, nem így akartam! Meetingre igyekeztem, nem kellett volna így válaszolnom. Utána korrigáltam. Nem akartam bunkó lenni.


Nem az amazonról írtam ki a könyveket, hanem azokat írtam ki, amelyeket legutóbb olvastam. Utána normálisan válaszoltam.

2018. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm #4 válaszoló, megnézem azt a könyvet.

A másik válaszolónak: a korrigálást elfogadom és neked is köszönöm az ajánlásokat. Azt ezek szerint már te is látod, hogy nem indítottál “túl szépen”.

Valóban nem vagyok kezdő.:)

2018. jún. 28. 18:26
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Igen, elnézést, nem akartalak megbántani!
2018. jún. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!