Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem felháborító,...

Csak szerintem felháborító, amit az anyám csinált?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, magántanuló, idén érettségizem. Szabadúszóként dolgoztam eddig, programozó vagyok/leszek. Próbálkozok saját céggel is. Édesanyám egy kórház gazdasági igazgatójának a titkárnője és nagyon kedves főnöke van. Tanácsokat adott a vállalkozáshoz stb. Egyszer dolgoztam is neki, pár napos meló volt. Nyáron tanulni, dolgozni és pihenni szerettem volna, hogy szeptembertől egy szuper fejlesztőcsapatnál (alomfizuval) felkészülten kezdhessek. Erre anyám ma közli, hogy ja amúgy a főnöke munkát ajánlott nekem nyárra és elfogadta helyettem.

Iszonyatosan ki vagyok bukva, keresztbevágta a terveim, hogy ő bevágódhasson a főnökénél. Kérdeztem, hogy mi a munka, erre: hát valami bitcoinos cucc.... ???????

Mondom es rengeteg terulet van, programozas tobbfele nyelv, szoftver, webganyerkedes, halozatepites, rendszergazda stb stb. Mi van ha nem ertek az adott terulethez?

Anyam valasza: jajj hat amit az info reszleg muvel az biztos megy neked is.



Ertem a joszandekot, de ez szerintem nem igy megy. Fogalmam sincs mit csinaljak mert jovok eggyel a fonokenek a tanacsai miatt de azt egy uveg piaval akartam meghalalni nem ezzel. Persze ertem en hogy egy korhazba vadaszni kell az olcso informatikusokat na de igy, zsarolassal kell?



2018. márc. 21. 17:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Még időbe álitsd le mert ugy jársz mint egy barátnőm akinek Anyuci a munkát és a házasságát is leszervezte, most meg válik költözik,menekül.
2018. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem, ez valóban durva. Mi az, hogy a megkérdezésed nélkül, bármit elvállal a nevedben?!
2018. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Egyebként a helyedben megmondanám neki, hogy vagy ő mondja vissza a dolgot, vagy te. Meg kell mondani a főnökének, hogy nyárra már más van leszervezve, csak anyád úgy tűnik, elfeledkezett róla.
2018. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Megkérdezném tőle, hogy mit szólna, ha merő jó szándékból mondjuk húsvét hétvégére szerveznél neki egy munkát, lehetőleg olyat, amihez nem is ért.
2018. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Bemégy a fönökhöz és öszintén elmondod, hogy anyád a megkérdezésed nélkül fogadta el helyetted az állást, nekemd viszont más terved van erre az idöszakra.


Ha értelmes ember - márpedig az eddigiek alapján az -, akkor nem sértödik meg.


Mellesleg nem a fönök a hibás, ö NEM zsarolt téged, egyedül anyád az, aki nincs tisztában azzal, hogy mit tehet meg és mit nem. Helyetted nem fogadhat el állást, mert erre még akkor se lenne joga, ha nem lennél nagykorú! A fönök valószíüleg csak tovább akart segíteni neked elindulni, és nem zsarolni!

2018. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Libers Pertz ***** válasza:
94%
Nagykorú vagy, nem dönthet helyetted.
2018. márc. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
és? megmondod neki hogy bocs de kaptál jobb ajánlatot. nincs ebben semmi "felháborító" csak anyukád zakkant egy kicsit.
2018. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez nálunk is volt, aztán a kedves közbenjáró rokon eléggé megszívta, mikor én is és a főnöke is lebxta, hogy ne rendezkedjen más nevében.
2018. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
És? nem vállalhat nevedben el jogilag semmit, hameg elígért akkor magyarázkodhat ő majd hogy mér nem mész.
2018. márc. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem hívd fel személyesen és mondd meg neki, hogy édesanyád a nevedben vállalta el, de sajnos nem tudta, hogy te már elköteleződtél nyárra, így sajnos nem tudod elvállalni. Annyit meg megtehetsz, hogy mentsd a helyzetet és azért esetleg mégis megtudd, hogy miről lenne szó (hátha mégis érdekelne), hogy megkérdezed, hogy pontosan miről lenne szó, hátha tudnál segíteni, vagy ajánlani valakit stb. Anyukádnak pedig mondd meg, hogy ilyet ne csináljon, mert 19 évesen baromi jó helyzetben vagy (leszel nyáron) és inkább legyen rád büszke. Mondd meg neki, hogy felnőtt vagy és ennyi idősen ilyen jó szituban lenni...tegye össze a két kezét, hogy a főnöke és az ő segítsége nélkül itt tartasz. :) Hajrá! :)
2018. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!