Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Budapesti Metropolitan...

A Budapesti Metropolitan Egyetemnek milyen megítélése van munkáltató szempontjából mint diploma?

Figyelt kérdés
egyesek szerint wc papír, mások szerint egyre jobban kezdik elismerni orszagszerte. Szerinted?

2018. jún. 30. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem egyik sem igaz. Nincs olyan rossz megítélése, mint a Gábor Dénesnek (álláshirdetésbe beírták régen, hogy GD-sek kíméljenek..); de nem is lett ismert, főleg nem az itt végzettek legendás képességeiről. Szerintem nagyrészt ismeretlen, álláspályázaton meg elvész a tengerben. Gondolj bele amikor kiírsz egy üzleti elemző állást, és jelentkezik rá 80 Corvinusos, 100 BGE-s, 50 pécsi stb. stb.


Egy problémát jelent az egyetemmel szerintem az, hogy telített piacokon próbál meg versenyezni. Ha én lennék a rektor, ráfeküdnék szűz vagy nem telített piacokra, mindenekelőtt a webdesign/web programozó területre. Van is ilyen képzésük (szerintem nekik egyedül az országban), ezt kellene erősíteni.


Egyszerűen nincs értelme N+1-ik kommunikáció meg gazdálkodás szakot indítani ebben a kicsi országban. Modern képzési területekre kellene ráfeküdni. Csak sajnos itt mindig bejátszik az, hogy nyilván olyanok alapították a szakot, akik itthon nevelkedtek, szocializálódtak, ezt ismerik. Illetve, az akkreditációs szabályok is szűkítik a mozgásteret.


Szóval ha azt latolgatod, hogy itt fogsz tanulni, vagy már itt tanulsz, akkor röviden;


1. Nem, nem "gáz", de ismeretlen. Nem wc papír, de nem is Harvard.

2. Ha van választásod, akkor válaszd inkább a Corvinust, ELTE-t, BME-t, BGE-t stb. Ha ide jársz, az is teljesen jó.

3. Nem, nem feltétlenül leszel rosszabbul képzett vagy hülyébb a Metropolitanon mint a Corvinuson. Sok múlik az egyéni tehetségen és munkán

4. A munkáltatókat jobban érdeklik, hogy valójában mit tudsz, előtte miket csináltál, mint a papírod – alap, hogy már az egyetem mellett kezdj el gyakornokoskodni valahol

5. Külföldre pláne teljesen jó, ott még a Corvinusról se hallottak soha. Annyit tudnak, hogy Budapest, Balaton meg Puszta.


Összefoglalva:

2018. júl. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalva: ne azzal foglalkozz, hogy mások mit mondanak a sulidról, hanem sürgősen kezdj el mellette dolgozni valahol vagy valamilyen projekten, tegyèl le valamit az asztalra, és ezzel is segítsd az iskolád abban, hogy jobb hírneve legyen! Ne feledd, hogy az iskola terméke a diák, és így te vagy a legjobb mód arra, hogy jó hírnevet csinálj a sulidnak.
2018. júl. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

"álláshirdetésbe beírták régen, hogy GD-sek kíméljenek.."


akkor az a METU-ra is igaz! kb. egy szinten vannak


fizetsz, cserébe "papírt" adnak...

2018. júl. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

# 3


Egy sértett GDF-es :D A GDF jóval a METU alatt van azért.

Nagy tévhitben vagy, ha azt hiszed, hogy fizetsz, és automatikusan teljesítve vannak cserébe a kreditjeid.

A kommunikációt végezheted te az ELTÉn is, akkor sem lesz melód protekció nélkül.

A gazdálkodásira meg hiába írogatjátok, hogy milyen telített, én azt látom, hogy szinte mindenki el tud helyezkedni, METU-ról is :)

Persze nem az McKinsey-hez, de egy középszerű ssc-hez, mint a BP, GE, Vodafone simán be lehet kerülni.

2018. júl. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a GDF már annyira nem rossz, mint régebben. Főleg, hogy olyan területre képez embereket akikből hiány van : műszaki menedzser, mérnökinformatikus, gazdaságinformatikus stb. A rossz híre azért alakult ki, mert sokan csak az OKJ képzéseire mentek el, ami akkor is szar ha nem a GDF-en tanulnak. Persze itt is van 2 gazdasági szak is, mint a METU-n, de szerintem nem összehasonlítható a kettő.
2018. aug. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:

"A rossz híre azért alakult ki, mert sokan csak az OKJ képzéseire mentek el, ami akkor is szar ha nem a GDF-en tanulnak."


Nem, ez nem igaz. Nem tudom mi most a helyzet, de anno a diplomát adó képzésüknek is rossz híre volt. Az OKJ képzések eleve anno a SZÁMALK nevén futottak, szóval nem az rontotta a hírét.


Az viszont igen, hogy konkrétan bárkit felvettek, máshol sem voltak sosemcmagasab a ponthatárok informatikai szakterületen, de ők tényleg bárkit. Aztán az ország minden területén csinálták a távoktatásos képzésüket, ami hírhedten alacsony színvonalú volt. Ezen kívül ha valaki nem vizsgázott valamiből félév végén, attól még felvehette a ráépülő tárgyakat.


A létszámról még annyit, volt amikor a mérnök informatikus szakon több embert vettek fel, mint az ország összes többi intézménye.

2019. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!