Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikai egyetemet végzett...

Informatikai egyetemet végzettek, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Heló!

Böngészgettem a netet és igazat megvallva kevés helyen tudtam kiigazodni hogy mi és hogy is van a különböző egyetemeken. Tehát ha tudtok segítsetek:)

Ha tanterv szerint haladtok akkor hány órátok lenne egy héten? (hány órát lennétek benn az egyetemen)

Mennyire megy nálatok a matek? Mármint nem a matek hanem a matek elmélet/levezetés. Gondolok itt bizonyításra, tételek/definíciók kimondására. (ezekből kb mennyit kérnek? 90-100 esetleg több?

Mennyi órát vesztek fel és ezekből kb mennyi szokott vizsgás lenni? Ezek a vizsgák pedig papírosak vagy szóbeliek? (csak kb)

Hol tartotok, és mennyien maradtatok az évfolyamból?


Eltén tudom hogy nagyon matekorientált az egész, de a többi egyetemről tudtok véleményt mondani? Köszönöm előre is! (akár programozók akár mérnökinfósok vagytok érdekel a dolog, (illetve egy egyetemet is dobjatok hogy melyikre jártok) ) köszönöm!



2018. júl. 2. 06:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja igen és mi a különbség az ilyen kalkulus, analízis, dimat, algebra között?

Ezek szóval van ami inkább elmélet van ami inkább gyak? van átfedés? Vagy ezek hogy vannak?

2018. júl. 2. 07:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még csak most fogom kezdeni a 3. félévemet a Debreceni Egyetem programtervező informatikus szakán, de az eddigi 2 félév tapasztalatait leírom, remélem így is hasznos lesz. :)


Az óraszám elég változó, első félévben még viszonylag kevesebb, hogy mondjak konkrétumot is: nekem első félévben 9 órám volt hetente, második félévben pedig 12 (itt az órát egyetemi óraként értem, azaz egy óra 100 percnek felel meg kb.).


A matek elméleti része egyelőre nem annyira vészes, első félévben diszkrét matematikából át lehet menni elmélet tanulása nélkül is, ha jó vagy gyakorlatból, mert a zh-k ha jól emlékszem csak 30%-a elmélet, a maradék 70% pedig gyakorlat. Második félévben kalkulusnál már kicsit más a helyzet, ott gyakorlati zh-k vannak, amik ha sikerülnek, aláírást kapsz és mehetsz vizsgázni. A vizsga írásbeli, viszont ott pedig már csak elméletet kérnek számon.


A tantervben meg lehet nézni, hogy melyik tárgyból van vizsga. Nekem első félévben csak 1 vizsgám volt, míg a másodikban már 4. Van olyan tárgy is, amelyből kaphatsz megajánlott jegyet, amivel ki tudod váltani a vizsgát. A vizsgák legnagyobb része írásbeli, szóbelin még nem voltam, de tudok róla, hogy később majd lesz.


Az elején kb. 150-en kezdtünk, viszont folyamatosan hagyják abba az emberek, szerintem már 100-an se vagyunk.

2018. júl. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is csak a 3. félévemet kezdem, BME-n mérnökinformatikán.

Az első félévben 30 órám volt, ha 60 perces órákat nézünk. Azért így írom, mert az egyik gyakorlat és a tesi csak egy órás volt. Ebben benne van a tesi (amit már írtam is, ez kritérium tárgy, de nem kötelező az első félévben csinálni), a tanköri foglalkozás (ez nem kötelező, de ajánlott) és egy általam választott plusz tárgy. A második félévben ennél pár órával kevesebb volt. Most a harmadikban megint több lesz, ha jól láttam.

Vizsga mindkét félévben 4 volt (a másodikban ebből egy az analízis szigorlat, ami nem kifejezetten vizsga, de hasonló), mindig 1 szóbeli volt csak. Ebben a félévben már 2 vagy 3 szóbeli lesz.

Az, hogy mennyi elméletet kell tanulnod matekból, attól függ, hogy hanyast szeretnél. Pl analízisből nálunk ahhoz, hogy átmenj abszolút nem kell elmélet. De 5-öst nem tudsz nélküle kapni, 4-est is nehezen. Egy félévben tétel és definíció szerintem 300 körül van, de bizonyítás csak 50 körül. És sok definíció van, ami egyértelmű (pl. derivált definîciója), gyakorlatban is használod, ezért nem olyan nagyon vészes megtanulni őket. A másik matekos tárgy nálunk a bsz, ebből a zh-k csak gyakorlatot tartalmaznak, a vizsga pedig csak elmélet (ez szóbeli). Tehát itt nem lehet már kikerülni a definíciók/tételek tanulását. Viszont bizonyítások csak a jobb jegyhez kellenek, 2-est anélkül is lehet kapni (ha jó vizsgáztatóhoz kerülsz, akkor 3-ast is).

A tárgyak közti átfedésről annyit tudok mondani, hogy a kalkulus és az analízis nagyjából ugyanarról szól. Azért nehézségben és a leadott anyagban is vannak kisebb különbségek egyetemenként. A bsz nálunk diszkrét matematika, mátrixok, gráfelmélet stb. Az algebra és hasonló tárgyak pedig pont azt takarják, ami a nevük. Természetesen magasabb szinten, mint a középiskolában.

Mi körülbelül 700-an kezdük, és most 450-500 körül vagyunk. Plusz néhányan akik folytatják, de már eléggé megcsúsztak a tantervvel.

2018. júl. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!