Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinus alkalmazott közgazdas...

Corvinus alkalmazott közgazdaságtan vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni a két szak között. Úgy tudom, a nemzetközi gazdálkodás legnagyobb előnye, hogy 2 nyelvvizsgát követel meg az alapszak végén. Ha már van kettő nyelvvizsgám, akkor ennek a szaknak a "aduásza" nem jelentene számomra sok pluszt, nemde?


Más kérdés: egy 80-85%-os matek emelt érettségi tudás elég AK-ra? (Tudom, hogy nem lehet általánosítani, de azért érdekelnének a tapasztalatok, vélemények.)



2018. júl. 3. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
AK értékesebb a munkaerőpiacon, 2 nyelvvizsgát meg ugyanúgy letehetsz mellé, csak akaraterő kérdése. De egyik szakkal sem nagyon lehet mellélőni, csak arra figyelj, hogy minél hamarabb keress gyakornoki állást, fektess be extra energiát egyetem mellett. Ez NG esetében különösen fontos. Szóval én azt tanácsolom azt válaszd, amelyik jobban érdekel. Ha megy a matek (igen, a 80% emelt valószínűleg elég lesz, de ezt így nehéz megmondani) és szereted is és jobban el akarsz mélyülni a közgazdaságtanban akkor AK. Ha nem vagy annyira matekos beállítottságú, jobban érdekel a vállalatol, multik működése és szeretsz nyelveket tanulni akkor NG.
2018. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1: Köszi szépen! Esetleg valamelyik szakon végeztél? :)


További véleményeket is várok :)

2018. júl. 4. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A kettő közül inkább AK
2018. júl. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!