Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Olyan egyetemista aki vett...

Olyan egyetemista aki vett reszt ERASMUS programban tudna irni nekem egy par mondatot rola?

Figyelt kérdés
pro/kontra egyarant erdekelne :) en finnorszagba tervezem menni a 4. felevemben
2018. júl. 5. 22:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Én nem mentem, mert egy teljes évet ki kellett volna hagynom itthon, mert nem fogadtak volna el semmit és keresztféléves kurzusok nem voltak:(

Szerintem annak éri meg elgondolkozni rajta, akinek elfogadják a tárgyait, és nem veszít félévet vagy csak azt az egyet, amit kinn tölt.

Amúgy én nem érzem úgy, hogy sokat vesztettem volna vele, mert ahogy a visszajövőktől hallottam és az ide járó külföldieken láttam, a tanulással nem sokan vesződnek, inkább csak a bulizás megy, arra egy(-két félév) szerintem luxus. (És akik visszajöttek, többen már itthon sem voltak képesek újra beilleszkedni és felvenni a ritmust, és 1-2 évet még pluszban is csúsztak, mert mondjuk a passzív félévük alatt elmentek szakmán kívül dolgozni, arról a pénzről már nem akartak lemondani, az egyetemi tanulmányok így háttérbe szorultak stb.)

Én ehelyett inkább diploma után pályáztam egy posztgraduális ösztöndíjat, akkor már tudtam, melyik terület érdekel, és specifikusan azzal foglalkozhattam. Sokkal szabadabb voltam az időtartam kiválasztásában is, és a szakmai önéletrajzban is jobban mutat, mert célirányos szakmai tapasztalat volt.

30 év alatt rengeteg fiatal diplomás ösztöndíj van a pár hetestől az 1 évesig, ezekkel szemben szerintem az ERASMUS erősen túlértékelt.

Az ERASMUS is LEHET jó is, hasznos is, de alaposan át kell gondolni, hogy akarod felhasználni az idődet, milyen tárgyakat akarsz kinn hallgatni, azok mennyivel visznek majd előre stb.

2018. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!