Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg az ELTE-n a legjobb a...

Tényleg az ELTE-n a legjobb a pszichológia?

Figyelt kérdés

2018. júl. 6. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy hallottam a Kárloin a legjobb.
2018. júl. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE-re jártam és nagyon szerettem:) Sokaknak az a baja az eltes pszichoval, hogy nagyon elméleti. De ezt ne úgy képzeld el, hogy csak előadásaink vannak, max annyi, hogy nagyobb a hangsúly a kutatásmódszertanon (több módszertan óránk is volt).

Arra, hogy a legjobb-e nem tudok válaszolni, mert más egyetemen nem jártam pszichológiára:)

De igazából nem az alapképzésed fog számítani, hanem majd a szakképzések, hogy milyen teszteket tudsz használni stb. :)

2018. júl. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A több módszertani óra arra jó, hogy a hülyeségeket hamarabb észreveszed egy kutatásban, és később is könnyebb megállapítanod, hogy valami amcsi eredmény tényleg hiteles-e, és ha gyakorlati szakember leszel, akkor könnyebben fel tudod használni.

De amúgy meg tök mindegy, mindenhol jó a BA képzés. Válaszd a lakhelyedhez legközelebbit.

2018. júl. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nagy átlagban igen, az ELTE a legjobb (Magyarországon). Utána külföld.
2018. júl. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én a Károlin jártam alapképzésre, és az ELTE-n a mesterre. Aki az ELTE-n volt alapszakos is, az mind kb utálta ott az alapszakot, mert nagyon az elméleten és a kutatáson volt a hangsúly. Gyakorlataik alig voltak, nem jártak terepen, mikor mesteren ki kellett menni sulikba, vagy gyakorlatra emberekkel foglalkozni, szét izgulták magukat, hogy "úristen mit kell, hogy kell". A Károlin az alapképzésen is volt elmélet bőven, viszont nagyon sok gyakorlati tudást is szereztünk. Mentünk ki oviba, iskolákba, engedték, hogy emberekkel foglalkozzunk és tapasztalatot szereztünk, én nagyon élveztem. :) A szakmában is többektől hallottam már, hogy a Károli alapszak a legjobb pszichológiát tekintve. Az ELTE mestere viszont nagyon jó volt, ott már van gyakorlat rendesen, nagyon jófejek és profik a tanárok, a légkör is nagyon családias, szerintem hasznos és jól alkalmazható tudást ad. :) Ha valaki tudja, hogy kutatni szeretne a későbbiekben, akkor érdemes végig az ELTE-re járnia. A többi egyetemről nem tudok nyilatkozni.
2018. júl. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bárhol is hallottam, a Károli a legjobb! Én is oda adtam be pszichóra :)
2018. júl. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!