Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vesznek fel állami...

Ha nem vesznek fel állami képzésre, akkor felajánlhatják az önköltséges képzést?

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 12:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2018. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Az igen, kösz a hipergyors választ! :D
2018. júl. 21. 13:00
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem, csak olyan képzésre nyerhetsz felvételt, amire jelentkeztél is. Olyan nincsen, hogy ajánlanak. Max. a pótfelvételin tudsz jelentkezni még önköltségesre, ha most nem vesznek fel sehová.
2018. júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
44%
Nekem annak idején felajánlották. Bár tény, ez még a korábbi felvételi rendszerben volt.
2018. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Pedig az egyik ismerősömnek tavaly felajánlották, most önköltségesre jár.


Azért kérdeztem mert kiváncsi vagyok, hogy idén is lehetséges-e ilyen.

2018. júl. 21. 13:27
 6/38 A kérdező kommentje:
Nem tudom minek kellett lepontozni a #4 válaszolót, tavaly az ismerősömnek is felajánlották az önköltséges képzést.
2018. júl. 21. 13:34
 7/38 anonim ***** válasza:
78%
Pedig igazuk van, nem ajánlják fel neked személy szerint, hanem hirdetik a pótfelvételis képzéseiket, az ismerőseid valószínűleg így jártak, sikertelen felvételi után sok egyetem küld ki kör e-mailt. De szerintem nem neked való az egyetem, tudod, színvonal. Barom.
2018. júl. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
22%

#8: nem, nekem nem a pótfelvételis helyet hirdették. Hanem konkrétan felajánlották a költségtérítéses képzést. Ha elfogadtam volna, nem kellett volna pótfelvételi eljárásban jelentkeznem.


Igaz, ez a régi rendszerben volt. De már az új amikor beindult, akkor is volt erre példa.

Lásd a cikket (2005-ös):

[link]


4-es voltam

2018. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
84%

Pfff...."Barmok", végülis nem akart neked segíteni senki sem, tényleg. De most te ezt, hogy képzelnéd? Küldenek neked egy névre szóló emailt, amiben kérlelnek, hogy tanulj náluk? Vagy felhívnak telefonon és megpróbálnak meggyőzni, mert az minden álmuk, hogy pl. a "mucsaröcsögei Katika" náluk tanuljon?


Van pótfelvételi, amikor ismét meghirdetnek szakokat, amikre lehet jelentkezni. Ugyanúgy neked kell megjelölnöd az egyiket (csak egyet lehet önköltségesen) és vagy felvesznek, vagy nem. Ezeket ugyanúgy szokták hirdetni a felvételi időszakban, mint a "normál" felvételi idején és lehet látni különböző oldalakon, az is lehet, hogy emailt is küldenek (bár én azt nem kaptam sosem), egy időben a METU-nak is volt ilyen "nem érted el a ponthatárt? Mi felveszünk" stb. hirdetése is és ilyenek. Viszont olyan nincsen, hogy majd megkeresnek és felajánlják neked, hogy gyere ide és ide tanulni önköltségesen, pl. megjelölsz egy ELTE pszichológiát, de nem éred el az állami ponthatárt, ezért megkérdezik, hogy szeretnéd-e önköltségesen.

2018. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
8-as, értem, amit mondasz, a kenyér is volt 5 forint a régi rendszerben, de ez már nem fontos. Ebben a rendszerben ilyen nincs.
2018. júl. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!