Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Agatha Christie: Tíz kicsi néger című könyvét 8. osztályban feladnák kötelező olvasmánynak?

Figyelt kérdés
Most éppen a kötelező olvasmányok "megreformálásán" dolgozunk az iskolában és olyan köteteken gondolkozunk ami XX. századi és leköti egy nyolcadikos figyelmét, így jött szóba a Tíz kicsi néger.
2010. jún. 18. 23:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

Hát, szerintem jó könyv, de nem tudom, hogy az ilyen témájú könyvek lekötik-e a többiek figyelmét.

Egy próbát megér. Nekünk 8.-ban a Szent Péter esernyője volt, annál tuti jobb ötletl:)

2010. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úristen nektek az 8.-ban volt? nekünk hatodikban :) Amúgy nagyon örülnék neki, ha most nem az Antigone lenne meg a Rómeó és Júlia (bár azt elolvastam már önszántamból) a kötelező, hanem Agatha Christie (nagyon szeretem a könyveit, ezt is olvastam már...)
2010. jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7.ben volt kötelező, és szerettem, szerintem jó ötlet.
2010. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Kifejezetten a vélemények érdekelnek, mert szerintünk az a lényeg, hogy valamilyen értékes mű tényleg rávegye a célközönséget az olvasásra. Akinek van még véleménye, ne habozzon és írja meg!

Ui: (priviben) Küldhettek olyan könyvcímeket, amiket nyolcadikban XX. századi mű, illetve dráma kategóriában ajánlotok!

2010. jún. 18. 23:28
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Jó könyv, de nem hiszem, hogy krimit kéne olvastatni. Arról nem beszélve, hogy miért nem találtok vmi magyar szerzőt? Indul a bakterház pl.
2010. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én a Galaxis útikalauzt ajánlom a fiataloknak, ezzel lehet könnyen megszerettetni az olvasást a gyerekekkel.
2010. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
A lányom a Harry Potter (mit tudom én hányadik) kötetét vette először a kezébe, mint könyvet. Hatszor elolvasta, kicsit morogtam is érte, de nem eröltettem mást. Aztán szépen, fokozatosan egyre komolyabb és igényesebb könyveket láttam a kezében. Úgyhogy nála bejött a "mindegy, hogy mivel kezdi" csak kapjon rá az olvasás ízére...
2010. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

a Harry Potter magyarul iszonytató rossz


Hannah Swensen regények

Angyal könyvek

1984-et is merném már nyolcadikban, de az Állatfarmot is talán

Merle regények, de inkább a Francia história sorozat, a háborús regényeit hanyagolnám

2010. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Krimit nem biztos, hogy jó ötlet kötelezőnek feladni, azt, akit érdekel, úgyis elolvassa otthon, meg nem igazán tudom, mit lehetne arról beszélni.


Ha már reformálás, én Tolkien-en berakásán gondolkodnék el, amellett, hogy nagyon könnyű rákapni, nyelvileg is marha jó (Göncz Árpi bácsi fordítása zseniális), ráadásul elég jól be lehet rajta keresztül mutatni a balladai és eposzi elemeket, a kelta és skandináv legendákat, mitológiát - ha már a görögöt mindenki kisujjból rázza, ezek is érdekesek tudnak lenni.


Fent írták, hogy a Szent Péter esernyőjét vegyék ki, akkor legyen feljegyezve egy ellenszavazat is, amellett, hogy személyes kedvenc is, azért ismertessük már meg a diákokat az egyik legjobb fanyar humorú magyar író munkásságával.

Hasonlóan raknék be egy kis Örkényt meg Parti Nagy Lajost, akárcsak néhány novella erejéig, hadd tanuljanak egy kis groteszket, iróniát.


Nekünk általánosban volt, nem tudom, ma hogy van, de én Lázár Ervint simán raknék be nyolcadikosoknak is (igaziból minden korosztálynak).

2010. jún. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

00:17-nek

Harry Potter rossz? Fogalmad sincs a világban hány gyerekkel szeretette meg az olvasást.

2010. jún. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!