Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE-PSZK Pénzügy és Számvitel...

Cpt.Price11 kérdése:

BGE-PSZK Pénzügy és Számvitel szakon mire érdemes odafigyelni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra gondolok,hogy melyik tantárgyak a legnehezebbek,hol vannak a legnagyobb buktatók amikre érdemes figyelni? Mivel lehet elrontani legjobban a dolgokat,mi kell hogy ne csapjanak ki egy fél év után? Az analízis tantárgy tényleg nagyon nehéz?Bármilyen info érdekel,főleg azoktól akik odajárnak,és tudnak tapasztalatot mondani az ottani körülményekről. Tényleg minden érdekel amit csak tudtok írjatok. Előre is köszi.

2018. júl. 26. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Az új tantervben az első félév beetetés. Azt fogod hinni, hogy milyen műmájerség az egyetem, milyen egyszerű az űrmatek, és hasonlók. Aztán jön a második félév. (Az új tantervben ez a lényege, a régi tantervben az első félévben kiszórta a nép felét, így plusz egy félév tandíj/kvóta...)

Az első félévben:

Bevezetés a számvitelbe - ez elvileg szóró, de aki ezen elhasal, rossz szakon van.

Közgazdaságtan 1. - egyszerűen tanulható, mégis szórótárgynak veszik.


A második félévtől jön a krém:

Gazdasági matematika - ez analízis és operációkutatás egyszerre :) A régi tantervben a kettő két tárgy volt, most sűrítik...

Itt ha elveszted a fonalat, tedd össze a két kezed és imádkozz. Nagyon durván húzzák az embereket.

A második félévben - ha az elsőn túljutottál a bevezetés a számvitelbe tárgyon - a Pénzügyi számvitel 1. is elég szép nyalánkság lesz. Magolhatsz rendesen, a vizsgabeugró egy 30 oldalas definíciótár, melyet (majdnem) szó szerint kérnek. És akkor a vizsga maga 90 percével és kb. 6 feladatával az igazán élvezetes :) Ott nincs időd gondolkodni. Vagy a kezedben van mit kell csinálni, vagy vakarózni fogsz.

A harmadik félévben jön a statisztika, valószínűségszámítás. Ha idáig eljutottál, itt még tudnak elég rendesen rádaprítani.

Szakmai tárgyak közül a pénzügyi számvitel 2. (írásbeli-szóbeli) lesz a kedvenced, persze, ha túljutottál a PSZ1-en.

Itt már elindulnak a szaktárgyak is, az is szokta akasztani a tömeget, már ha tömegről lehet beszélni ekkorra. Vállalati pénzügyeket szokták szeretni.

Negyedik félév: üzleti statisztika, igazi nyalánkság. Persze használhatsz képletgyűjteményt :)

Vezetői számvitel, adótan ha odafigyelsz jól teljesíthető.

Az utolsó félévekre a komplex-kontrolling kombó is jó, de az is csak rajtad múlik, az már nem szóró, ha oda eljutsz, szerintem nem lesz baj :)

Specializáción:

Számvitel: Teljesítmény- és erőforrás elemzés :D Kedvencem az amikor Bán tanárnő megad két darab adatot egy cég tárgyévi, előző évi adataiból, majd közli, hogy "elemezze az ismert mutatók alapján". És kihagy két üres oldalt :D

Adózáson a haladó adótan is szép, de ha azt a spect választod, gondolom érdekel az adózás.

Pénzügyön pedig a vállalatok finanszírozása szokott kicsit megálljt parancsolni.

2018. aug. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
16%
1. hsz úgy adja elő, mintha valami kemény szak lenne. Harmadéves vagyok, semmilyen tárgyból nem csúsztam, zhk előtt minimálisat tanulok és semmi probléma nincs. Nem nagy cucc ez az egyetem, sőt... persze akiket 300 ponttal vettek fel fizetősre, mert buták, mint a föld, csak tejelnek az egyetemnek, nekik lehet, hogy nehéz.
2018. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló nagyon jól leírta ezt az egyetemet.

És jól írta le, mert az átlag hallgató az alábbi tárgyak valamelyikét tuti nehéznek találja.

Második hozzaszolot én nem venném figyelembe, mert mások a képességét ne hasonlitgasd a tieddel, az nem jelent semmit, hogy egy ember azt mondta hogy könnyű egyetem. A többi 1000 meg azt hogy nehéz.

Ez az analízis is tökre szubjektív mert én elmentem egy felkészítore és elsőre hármast írtam belőle, de a sokak által jóval könnyebbnek ítélt valószínűségszamitasbol vért izzadtam a kettesert.

Hát nem tudom mit lehetne mondani.. még ilyen mitoszokat cafolnek meg hogy a 'nagyon nehéz zhs tárgyakat nem lehet megcsinálni vizsgán mert kétszer ennyi az anyag és huu de sokan buknak így is'. Már több ilyen nehez, szívatós tárgyat csináltam meg vizsgán, nem lehetetlen. Na meg azt hogy 'minden előadásra be kell jarni'. Mindig csodálkoztak a (majdnem) minden órára bejáró ismerőseim hogy 'mii egy órán se voltal bent??' de közben meg ők is panaszkodnak hogy az a tanár egész órán arról beszél hogy szenvedélybeteg, depressziós, mínusz szazezrekben vannak a befektetései (pedig ezt tanítja). Markmyprofessor-on is ezeket írták róla (nem tudom ismered e az oldalt de jó barat). Siman meg lehet úgy csinálni vizsgát hogy nem voltál bent egy órán se, ha mondjuk benne vagy az előző évi fb golyacsoportokban ahol mindenfele jegyzetet megosztanak:D

2019. jan. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!