Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemi kollégiumi felvéte...

Az egyetemi kollégiumi felvételinél hogy megy a szociális pontszámítás gólyáknak?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, létezik-e ilyen kollektív pontszámító rendszer, amivel előzetesen meg lehetne sejteni, mennyi pontom lesz a kollégiumi felvételinél. Például ahova én jelentkeztem, a tanulmányi résznél van egy képlet, viszont a szociálishoz nem találtam. Olyasmire gondolok, hogy pl a fővárostól hány km-enként jár hány pont, ha vidéki hallgató vagyok, stb. Nyilván ezeket majd igazolni kell, tudom, csak így magamnak kicsit megnyugtató lenne, hogy mire számíthatok. Vagy ez teljesen "meglepetés" lesz, mire kiderülnek?

2018. júl. 27. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg kellene lennie egy felvételi ügyrendnek, nézz körül az egyetem/koli honlapján.
2018. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát azt már elég tüzetesen átnéztem... De azért köszönöm. :)
2018. júl. 27. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha BME


Egyik összetevője a számításnak az egy főre jutó kereset. Ha az egy főre jutó kereset 40.000 Ft, vagy alatta: 50 pont. Innen 800 Ft pluszonként 1 ponttal csökken az érték.


Állandó lakhely és Budapesttől való távolság min. 0-50 km, ez 2 pont. 50 km-ként 1 ponttal nő a távolság érték.


Erre természetesen még rájön az, hogy árva/félárva vagy-e, halmozottan, vagy "csak" hátrányos helyzetű. Van-e testvéred, ő tanul-e még, vagy nem. Az is más pontérték, ha nappali képzésen van. vagy estin. Betegségpontok is játszhatnak, van-e vállalkozás a családban. Szóval így elég nehéz megmondani. :D


De nagyon nem részletezem, mert ez a BME-n van így, erről tudok nyilatkozni, másról nem. Ha esetleg ez, írj, és küldök részletesebb pontokat, jobban kifejtve.

2018. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk pl a koli helyek 90%-át felvételi ponthatárok szerint húzzák meg, 10%-át hátrányos helyzetűeknek, szóval kb csak felvételi számít.
2018. júl. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha Pázmány kolikrol valaki tud valamit, legyen szives irni privatban! :) Koszonom
2018. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, mentek a pacsik! Nem BME-s leszek, de remélem, hogy akkor ezek így hasonlóan számítanak... Elég messze lakom, ami akkor ez esetben előny lenne.
2018. júl. 27. 22:36
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Melyik egyetem? Hátha valaki tud segíteni ha pontosítasz.
2018. júl. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Óbudai! :) de elvileg kapunk majd egy levelet, amiben pontosítanak, de nem hinném, hogy ilyesmit beleírnának...
2018. júl. 28. 11:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is BME-s vagyok az igaz, de azért hátha tudok segíteni. Nekem 20 ponttal volt több pontom kereken, mint a ponthatár, és így én voltam az aki már bekerült tanulmányi alapján a koliba. Többen kerültek be tanulmányi alapon, mint szociálisan. De ez a kettő kesobbi felevekben összefonódik. Kapsz szociális, tanulmányi, közössegi pontokat is (különböző körökben való munkáért!)

Keresgélj a honlapon, valószínűleg már fogsz talalni valami pályázatot. Legalább a felsőbb évesekét. Nálunk egy oldalra kell feltölteni minden féle papírokat. Van amit elég sok előteremteni. Ilyen olyan nav igazolás, nyugdíjas igazolás, néha még közüzemi számlák is.

De lehet csalódni fogsz, mert a lakhelyed távolsága édes kevés ahhoz hogy bekerülj. Én soproni vagyok, és ígx kapok talán 6 pontot. (nem tudom pontosan), de azt hiszem ilyen 30 kellett kb a bekerüléshez a múltkor. Az én szüleim nyugdíjasok szóval arr viszonylag nehéz ráfogni, hogy sok pénzünk van, de hát nem járt érte se kb semmi szerintem. Persze testvéreim mar nem tanulnak.

Az előző válaszoló elég jól felsorolta a szempontokat. Lehet más egyetemen kicsit más. De tényleg szar anyagi helyzettel kapsz számottevő pontokat.

2018. júl. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked is, közben találtam valamit. És igen, itt is majd mindenfélét fel kell tölteni. Viszont tényleg nem számít sok pontot a lakóhelyem, ahogy néztem. Itt is hasonló dolgokért jár a magas pont, mint ahogy Te írtad. Viszont a tanulmányim nekem is elég magas... Azért remélem a legjobbakat😌
2018. júl. 29. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!