Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért agyal már most mindenki...

Miért agyal már most mindenki az egyetemen?

Figyelt kérdés
Mást sem látok, csak a szeptemberben kezdődő egyetemmel kapcsolatos kérdéseket, ez megy már július eleje óta...ennyire nincs semmi dolga az embereknek, hogy már 2 hónappal a kezdés előtt egész nap ezen agyalnak?
2018. júl. 29. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Mondjuk azért mert frontos nekik vagy mert sok dolgot el kell intézni a jelentkezéssel kapcsolatban, és mivel középiskolában mindent a tanár csinált helyettünk ezért most inkább ahelyett h elrontanánk megkérdezzük. Illetve a bejárás kollégium albérlet problémák, nem olyan könnyű ezt eldönteni, hogy mi éri meg van aki szülők támogatása nélkül csinálja végig az egyetemet és ők még ezekkel tuti nincsenek képben annyira. Akkor a különböző ösztöndíjak, az órarend megtervezése stb és mivel feltetted ezt a kérdést te is ezen agyalsz csak egy kicsit másként szóval neked sincs jobb dolgod ezek szerint. Örülnek h felvették őket izgulnak idegesek kíváncsiak.
2018. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

"és mivel feltetted ezt a kérdést te is ezen agyalsz csak egy kicsit másként szóval neked sincs jobb dolgod ezek szerint."

Tévedsz, én már rég egyetemre járok, egészen június végéig vizsgáztam, július-augusztusban pedig gyakorlatot teljesítek, szóval nem nagyon van időm arra, hogy egész nyáron azon agyaljak, mi lesz majd szeptemberben.

2018. júl. 29. 10:08
 3/19 A kérdező kommentje:
Meg már ilyeneket olvasok, hogy évnyitóban miben kell menni meg hol lesznek tartva az órák, hol tud majd ismerkedni a többi hallgatóval...na ezek pont nem olyan dolgok, hogy júliusban ezen mindenképp agyaljanak az emberek, a koli-albérlet-bejárás dilemmára még azt mondom, hogy rendben...
2018. júl. 29. 10:10
 4/19 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Nagyobb kaliberű dolog, mint az általános vagy középiskola. Illetve nagyobb valószínűséggel talál itt a gyakorin ugyan arra az egyetemre, karra és szakra is embert, mint másik oldalon(facebookot kivéve). Ezek az illetők ha tudnak segîtenek a kérdezőnek.

Pl. én is ahol tudok és amiben tudok meg biztos vagyok benne válaszolok a kérdezőnek, esetenként előfordul, hogy privát üzenetben.

Annak idején Te is megtehetted volna a kérdezősködést, nem tetted, felkészültebb voltál, de attól mást nem kell emiatt lehúrrogni.

2018. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Izgatottak vagyunk az egyetem miatt. A legtöbbünk életében elképesztő változás fog bekövetkezni, így próbálunk minden információt megszerezni, hogy legyenek biztos pontjaink. Sokan vagyunk kik nagyon messze megyünk, egy olyan városba ahol talán nincs is senki akit ismerünk és nem fogunk minden héten hazajárni. Egy minimálisan ijesztő aztért belegondolni. Majd ha egyetemisták leszünk nem fogunk a szeptemberrn agyalni, addig úgy töltjük a nyarunkat ahogy nekünk a legjobb. Én őszintén azért járok az oldalra, hogy ezeket olvassam, mert tényleg sok dolgot meg lehet tudni, egyszerűen nyugodtabb vagyok ha nem a sötétben tapogatózok.
2018. júl. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg szomorú, hogy te, leendő értelmiségi, nulla empátiával rendelkezel, csak ítélkezni tudsz.

Ezek a fiatalok (sőt, gyereket is mondhatok, hiszen a sajátom is elmúlt 21) sokat küzdöttek azért, hogy most valami újba kezdjenek. Sokan először fogják elhagyni a várost, ahol éltek, a családjukat, barátaikat. Új társaság, új közeg, új kihívások. Teljesen normális a hozzáállásuk, sőt, normálisabb, mint az, hogy na és, hol van még, kit érdekel.

Az a két hónap egyébként is alig egy, lévén pár nap és augusztus van. Kolit intézni sok intézményben alig egy hét van, persze, hogy jön, kérdez.


Neked meg nagy, büszke egyetemistaként segítened illene, nem köpködni.

2018. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Sokat küzdöttek érte? Tudtommal még jelenleg is csak egy érettségi szükséges az egyetemi felvételihez, amit a macskám is megírna ötösre bármelyik tárgyból.

Az egyetemi kolis jelentkezés meg annyiból áll, hogy felvettek vagy sem, kap róla mindenki értesítést, ezen nincs mit agyalni, nincs beleszólása az illetőkre. A kolikról pedig az egyetem honlapján van leírás a felszereltségről, képekkel együtt, el lehet dönteni, hogy melyik tetszik. Abban az esetben, ha nem vették fel koliba vagy nem tetszik egyik sem, marad az albérlet, persze ha van rá pénze.

2018. júl. 29. 10:39
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek szépen te degenerált fogyatékos kérdező!


Azért beszél most szinte mindenki erről, mert akik felvételiznek, azok oda kerülnek (akiket felvesznek) nagyon várják már, megváltozik az életük, és az egyetemi évek a legjobbak. Plusz, minden személy különböző. Vannak olyanok, akik nagyon előreterveznek mindenben, stb. Ha ezt nem bírod felfogni, akkor sajnállak, nagyon primitív vagy! ;)


Az ilyen embereket mint te, pofoznám fel a legszívesebben, de nem teszem, nem élek vissza a testi adottságaimmal és nem verek 50 kg pálcika fiúcskákat! ;) (Nem egy 70 kg-os vékony csávó vagyok)


Ezt az írásomat sem fogod felfogni, mert degenerált vagy! :P

2018. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A fogyatékos az te vagy, aki az emberek testsúlyával hozza összefüggésbe a testi erejüket. Bruce Lee még 70 kg sem volt, mégis eltörte volna a konyhásnéni karodat, ha hozzá mertél volna nyúlni.:D
2018. júl. 29. 11:11
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor mondjuk vállald át a szomszéd srác helyett, hogy szerzel jövedelemigazolást, mikor a szülők munkahelye három hetes nyári leállást tart, és 30 másoknak régebbi igazolást meg nem fogadnak el... Mert a kolis jelentkezés annyi, hogy várod, felvettek-e.


És igen, szuper, hogy te 280-nal bekerültél valami himihumi szakra, de sokkal többen vannak, akiknek ennél több kell, mert más a céljuk. Egy vidéki középiskola, ahol nincs fakt, két év alatt van három fizikatanár, nem tud annyit adni egy diáknak sokszor, ami elég egy sikeres felvételihez. És igen, nekik bizony muszáj küzdeni. Ahol a nyelvtanítás nulla, ezért kénytelen vagy magánban tanulni, suli után, és a pocsék közlekedés most este nyolckor érsz haza, az is küzdés.

De egy érzéketlen tahó ezt nem érti.

2018. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!