Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most hogy felvettek egyetemre,...

Most hogy felvettek egyetemre, milyen lépéseket kell megtennem?

Figyelt kérdés

Semmilyen levelet nem kaptam még az egyetemtől, nem tudom, hogy fogok e. Szeretnék kollégista lenni, oda nem tudom, mikortól kellene jelentkezni, valamint állítólag van valamilyen oldal, ahol az órákat lehet felvenni, vagy micsoda, de közben meg van egy fix órarend, mivel egymásra épülnek az órák?

Ezekkel kapcsolatban semmilyen tájékoztatót nem kaptam, egyedül annyit kaptam meg SMS-ben, hogy elértem a megfelelő pontszámot és kész.

Fog egyáltalán az egyetem küldeni valamilyen tájékoztató e-mailt? Pl jó lenne tudni, hogy a gólyabálnak van e valamilyen fontossága, vagy csak ismerkedés céljából van.(Ha lesz gólyabál???)



2018. júl. 30. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Kapsz majd levelet. De ha nagyon kíváncsi vagy, fordulj bizalommmal az oktatási osztályhoz.
2018. júl. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Melyik egyetem? Változó, hogy mikor érkezik, ezen a héten biztosan megkapod, ne aggódj. Ha nem, akkor írnod kell a sulinak.
2018. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Héten valószínűleg megkapod. De addig szétnézhetsz a kari honlapon, mert oda is ki szokták rakni a fontosabb infókat.


(Szerintem a gólyatáborra gondolsz, a gólyabár ősszel van és általában egy rendes bál.)

2018. júl. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A gólyatábor nem kötelező, nem fontos, ellenben drága. Ha kolis akarsz lenni, akkor kezdd el gyűjtögetni a szükséges dokumentumokat, eltartóid jövedelemigazolása, lakcímigazolás, stb. Az egyetem rendszerét NEPTUN-nak hívják, és a levélben minden benne lesz, de legtöbb egyetem a honlapján is közli a gólyák tudnivalóit.
2018. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A többihez csak kiegészítésként. Az óràk úgy fixek hogy meg van adva melyik kötelező/ajànlott egy félévben, viszont szokott több időpont lenni, így tudsz vàlasztani mikor/kihez veszed fel. (nàlunk az előadàsok fixek, a gyakorlati óràknàl van 2-3 csoport (de kis szak)). Meg ugye vannak óràk amire nem épül semmi vagy nem épül semmire és akkor végzed el amikor akarod.
2018. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogsz kapni, én már kaptam egy emailt a neptun kóddal meg egyet a sulitól hogy ezt meg azt olvassam àt
2018. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
E-mailt küld szerintem a már a legtöbb egyetem. Azon keresztül fogsz minden információt megkapni. Ha kolis akarsz lenni, akkor már most kezd el gyüjtögetni az iratokat. Tőlem navos papírokat kérnek, ha van tesód, aki betöltötte már a 16-ot akkor kell iskolalátogatási papír, meg le kell fénymásolni a születési anyakönyvi kivonatát(ez kortól független). Ha hátrányos helyzetű vagy akkor kellenek az igazoló papírok.
2018. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!